26/06/2024 |  18:02 ⇒ 20:02 | Аутор: РТРС

Расплет у групи Е: Егал у оба меча, Румуни и Словаци постигли по гол (ФОТО)

Задњи дан такмичења у групама на Европском првенству у Њемачкој дониоси и расплет у групи Е. Састају се Словачка - Румунија и Украјина - Белгија.
Утакмица, Украјина - Белгија (фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Утакмица, Украјина - Белгија (фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

15 минута до краја, нема никаквих промјена, у оба меча неријешен резултат. Уколико остане овако, испада Украјина, која има најлошију гол разлику.

Неријешено на оба меча на полувремену, Белгија - Украјина 0:0, Словачка - Румунија 1:1

Брзо су Румуни стигли до поравњања, а стријелац је био Разван Марин из пенала. Помоћ је стигла од ВАР-а, који је донио одлуку да Румунија добије казнени ударац за изједначење. Белгија и Украјина још увијек играју без голова, иако се и тамо игра отворено на обје стране.

Словачка води поготком Дуде у 24. минуту сусрета, и сада су први у групи, док Румунија тренутно испада, јер Белгија и Украјина имају за сада по бод, тренутно је 0:0.

Све четири екипе имају по три бода и надају се пласману у наредну рунду такмичења, али и страхују, јер неко може бити посљедњи и тако остати без осмине финала.

Дуел Словачке и Румуније игра се у Франкфурту, док Белгија и Украјина војују у Штутгарту.

Украјина: Трубин, Забарњи, Сваток, Матвиленко, Тимчук, Миколенко, Бразко, Шапаренко, Судаков, Јеремчук, Довбик.

Белгија: Кастелс, Фертонген, Кастањ, Теате, Фаес, Тилеманс, Онана, Тросар, Де Брујне, Доку, Лукаку.