14/06/2024 |  22:58 ⇒ 15/06/2024 | 08:45 | Аутор: Агенције

"Панцери" декласирали Шкотску (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Њемачке декласирала је селекцију Шкотске резултатом 5:1 (3:0) у оквиру првог кола групе А Европског првенства у фудбалу, које је вечерас отворено на "Алијанц арени" у Минхену.
Њемачка-Шкотска (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Њемачка-Шкотска (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Домаћин је на старту групе А славио головима Флоријана Вирца у 11, Џамала Мусијале у 19, Каија Хаверца из пенала у 46, Никласа Филкруга у 68, те Емреа Џана у 93. минуту. Антонио Ридигер је у 87. минуту постигао аутогол.

Од самог старта су кренули јако, прву шансу је имао Флоријан Вирц већ у првом минуту, да би управо првотимац Леверкузена у 11. минуту постигао први гол на ЕУРО.

Све је почело од Кроса, који је послао дугу лопту до Кимиха на десној страни, одакле је лопта на "повратну" стигла до Вирца.

Шутирао је, али ништа нарочито, довољно да превари Гана.

Лопта се од голмана Шкотске одбила у стативу, па завршила у мрежи.

Тиму Јулијана Нагелсмана није дуго требало да дуплирају предност. То је учинио Џамал Мусијала у 19. минуту.

Гиндоан је пробио одбрану гостију сјајном лоптом за Хаверца, који је застао и несебично проиграо Мусијалу, који је закуцао лопту иза леђа Гана.

Њемачка се у 25. минуту понадала да би могла до пенала, који је Турпан у први мах свирао, па поништио послије дојаве из ВАР собе.

Након мирнијег периода, домаћи су Шкотима задали нови ударац, кључни, пошто је Портеус у 42. минуту направио пенал, а због оштрине старта над Гиндоаном, зарадио је и директан црвени картон.

Сигуран са бијеле тачке у првом минуту надокнаде био је Каи Хаверц, који је практично ријешио питање побједника.

Нијемци су и у другом полувремену наставили да играју по истом рецепту, с тим да им је било још лакше, пошто су имали бројчану надмоћ на терену.

Додуше, те прилике које су стварали нису биле бог зна какве.

Ридигеров покушај из велике даљине, потом шанса за Вирца из релативне близине...

Никлас Филкруг, нападач Дортмунда, добио је шансу у 63. а за погодак му је било довољно само пет минута.

На феноменалан начин, пројектилом од 110 километара на час, савладао је Гана.

До краја сусрета, Антонио Ридигер је савладао Нојера на помало бизаран начин.