20/05/2024 |  07:27 ⇒ 07:47 | Аутор: ТАНЈУГ

Јокић и Денвер "прокоцкали" плус 20, историјски преокрет Минесоте за финале Запада (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвера предали су шампионску круну, пошто су на свом терену поражени у седмом мечу полуфинала Западне конференције НБА лиге од Минесоте резултатом 98:90.
Никола Јокић (фото: EPA-EFE/JUSTIN EDMONDS SHUTTERSTOCK OUT) -
Никола Јокић (фото: EPA-EFE/JUSTIN EDMONDS SHUTTERSTOCK OUT)

Денвер је имао "плус 15" на полувремену (53:38), затим "плус 20" почетком треће четвртине (58:38), али је у наставку услиједио "потоп" и највећи преокрет у историји "мајсторица".

Ривал Минесоти у финалу Запада биће Далас, који је раније савладао Оклахому 117:116 за 4:2 у серији.

Никола Јокић убацио је 34 поена, уз 19 скокова и седам асистенција, за скоро 47 минута на паркету, али је погодио само 13 од 28 шутева (10-2 за три).

МВП-ију регуларног дијела сада слиједи одмор и потом, сви се навијачи Србије надају, Олимпијске игре у Паризу.

Џамал Мареј био је још ефикаснији, постигао је 35 поена, али недовољно јер су остали подбацили, а гости су имали шесторицу двоцифрених - Џаден МекДанијелс и Карл Ентони Таунс убацили су по 23, Ентони Едвардс 16, Руди Гобер 13, Наз Рид 11 и Мајкл Конли 10 поена.

Претходно, Индијана се пласирала у финале Истока побједом у седмом мечу у Њујорку резултатом 130:109.