18/05/2024 |  21:09 ⇒ 21:10 | Аутор: РТРС

Кошаркаши Борца савладали Босну у првој утакмици полуфинала

Кошаркаши Борца побиједили су у Бањалуци у првој утакмици полуфиналаПрвенства БиХ екипу Босне Меридиан са 60:57 и тако направили велики корак ка пласману у финале.
КК Борац - Фото: РТРС
КК БорацФото: РТРС

Почетак утакмице припао је Борцу, а Босна је била немоћна у нападу. То је резултирало вођством за предност у првом полувремену са  32:25 за Бањалучане.

Трећа четвртина донијела је преокрет, јер се Босна вратила у игру и у посљедњу четвртину ушла с поеном предности. Међутим, Борац је смогао снаге у завршници утакмице да након велике драме преокрене резултат и оствари побједу од три поена разлике.

Најбољи у редовима Борца били су Вест са 13 поена, Шешлија сс 12 поена, док је Зубац за Босну дао 14 поена.

Полуфинале Првенства БиХ се игра на двије остварене побједе у серији. Друга утакмица полуфинала је у сриједу у Сарајеву.

У другом полуфиналу Игокеа је на домаћем терену побиједила Широки Бријег резултатом 96:82.