18/05/2024 |  18:23 ⇒ 18:35 | Аутор: РТРС

Осми трофеј за ККИ Врбас, прва честитка од Обрадовића и Бајића

Играчи Кошаркашког клуба инвалида Врбас по осми пут побједници су НЛБ лиге. У 16. по реду финалу одиграном у Љубљани савладали су КИК Змај 89:73 (21:9, 21:18, 26:21, 21:25).
ККИ Врбас - Фото: Уступљена фотографија
ККИ ВрбасФото: Уступљена фотографија

На овај начин успјели су да им се реванширају за пораз у прошлогодишњем финалу. Нема сумње да су играчи најзаслужнији за ову рекордну титулу, али и стручни штаб као и предсједник клуба Маринко Умичевић.

Треба истаћи да су честитку одмах упутили Жељко Обрадовић, тренер кошаркаша Партизана и Драган Бајић, бивши тренер Игокее.

Бањалучани су одмах на почетку ставили до знања ривалу да их у овом мечу занима само побједа. Повели су 5:1, 13:7, да би послије првих 10 минута било 21:9.

Тим из Градачца мало се тргнуо у другом периоду када су смањили на 31:25. Након тога си играчи Врбаса поново доминирали и немилосрдно пунили противнички кош. Послије првог полувремена било је великих 42:27 за тим тренера Горана Матића.

Силовито су Бањалучани кренули у трећој четвртини у којој су се распуцали Шврака и Штимац, те је у 24. минуту било 54:36.

Пред сам крај овог дијела игре било је и 64:41, а након 30. минута на семафору дворане Тиволи писало је 68:48. Мало је дошло до опуштања у посљедња четири минута, али је ККИ Врбас на крају потпуно заслужено дошао до тријумфа, 89:73.

У побједничком тиму најефикаснији био је Владо Шврака са 26 поена, а у пораженом Енес Камберовћ који је дао 24 поена.

У друштву предсједника ККИ Врбас Маринка Умичевића утакмицу су пратили Мартин Жилник и Бењамин Фугина, власници Творнице обуће Бема која је генерални спонзор клуба.

За МВП проглашен је Рамо Рекановић из КК ОСИ Парамонт и он је најбољи стријелац. У идеалну петорку изабрани су: Кузмановић, Штимац (Врбас), Рекановић, Чолић (КК ОСИ Парамонт) и Кудузовић (Параспорт Словенија).