10/05/2024 |  22:17 | Аутор: ТАНЈУГ

Партизана бољи од Будућности; За трофеј са Звездом (ФОТО/ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана пласирали су се у финале АБА лиге гдје ће бранити трофеј против Црвене звезде, пошто су у трећем мечу полуфиналне серије преокретом у другом полувремену побиједили Будућност резултатом 100:86.
Партизан - Будућност (фото: TANJUG/ RADE PRELIĆ/ nr) -
Партизан - Будућност (фото: TANJUG/ RADE PRELIĆ/ nr)

Будућност је пред 15.146 навијача Партизана у Арени у осмом минуту имала плус шест (19:13), али је ипак домаћин водио 23:21 послије прве дионице.

Будућност је преокренула у другој четвртини и отишла на полувријеме, у ком је тројке шутирала 7/10, са плус шест (54:48). У 24. минуту је искључен најбољи играч Будућности Кевин Ферел, код вођства гостију 60:56.

Услиједила је серија Партизана 8:0 у којој је све поене дао Кевин Пантер.

Послије треће дионице било је 73:71 за домаћина. Партизан је посљедњу четвртину отворио серијом 9:0 (седам поена Алексе Аврамовића) и тако преломио утакмицу. Четири минута прије краја било је 94:75.
Најефикаснији у редовима Партизана био је Аврамовић са 20 поена, по 19 су дали Џејмс Нанели и Пантер, 12 Џејлин Смит, а 10 Френк Камински.
Код Будућности је бриљирао Ферел који је до искључења дао 18 поена, Јоан Макунду је дао 15, Кенан Камењаш 14, а Мекинли Рајт 10.

Финална серија почиње већ у понедјељак, кад ће Црвена звезда бити домаћин, баш као и два дана касније.

Партизан ће бити домаћин 19. маја и ако буде четврте утакмице 21. маја, док ће у евентуалној "мајсторици" 25. маја домаћин бити Звезда.

Шампион АБА лиге биће клуб који у финалу први стигне до три побједе.