07/05/2024 |  22:02 ⇒ 08/05/2024 | 01:30 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Црвене звезде декласирали Мегу и постали први финалисти АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде постали су први финалисти АБА лиге пошто су вечерас и у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа АБА лиге декласирали Мегу резултатом 94:69 и тако са укупних 2:0 стигли у девето узастопно финале регионалног такмичења.
КК Црвена звезда (ФОТО: КК Црвена звезда) -
КК Црвена звезда (ФОТО: КК Црвена звезда)

Иако десеткована повредама Уроша Плавшића, Ловра Гњидића и Стефана Миљеновића Мега је много боље отворила меч и имала је плус 10 (26:16) после првих 10 минута.

Звезда је на старту друге дионице направила велику серију 14:2 и повела 30:28. На полувремену је било плус 10 за Звезду - 47:37.

У трећој дионици предност Звезде је отишла преко 20 поена, а у посљедњих 10 минута се ушло са 76:53. Илија Милијашевић и Богољуб Марковић су дали по 13 поена за Мегу, а Никола Ђуришић 12. Црвену звезду је до побједе предводио Рокас Гедраитис са 20 поена (6/8 тројке), Фреди Гилеспи је дао 16, Јаго дос Сантос 13, а Лука Митровић 10.

Утакмици у београдској хали спортова "Ранко Жеравица" присуствовао је и репрезентативац Србије Никола Јовић, некадашњи члан Меге, као и Мајк Данливи, генерални менаџер Голден Стејт вориорса.

Звезда ће име ривала у финалу сазнати у петак, послије "мајсторице" између Партизана и Будућности.