latinica  ћирилица
26/04/2025 |  07:20 ⇒ 11:02 | Аутор: РТРС

Меморијална академија "Земља ћути, тишина вришти" у Козарској Дубици; Пренос на РТРС

У Козарској Дубици биће одржана Меморијална академија "Земља ћути, тишина вришти" у оквиру обиљежавања Дана сјећања на жртве геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у Независној Држави Хрватској и 80 година од пробоја логораша из концентрационог логора Јасеновац.
80 година од пробоја јасеновачких логораша - Фото: РТРС
80 година од пробоја јасеновачких логорашаФото: РТРС

Меморијалну академију организује Спомен-подручје Доња Градина у сарадњи са Народним позориштем Републике Српске, а под покровитељством предсједника Републике Српске Милорада Додика.

Академија се традиционално одржава уочи годишњег парастоса и помена у Доњој Градини. Влада Републике Српске прогласила је 27. април Даном жалости поводом сјећања на жртве усташког геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у НДХ.

Пренос меморијалне академије можете пратити на програму РТРС-а, од 20.20 часова, нашем порталу и Јутјуб каналу.