

Хелез признао да се у "сарајевској кухињи" праве мапе о подјели БиХ (ВИДЕО)

Званичници Републике Српске одговорају да, за разлику од бошњачке политике, Српска не прави никакве подјеле као што се то већ дуго представља у политичком Сарајеву, гдје мржњом и сталним нападима, прикривају опште расуло у Федерацији.
Вјечито забринути заштитник БиХ Зукан Хелез сада шокиран и разочаран у своје пробосанске странке.
Каже, цртали су карту подијељене БиХ. И, гле чуда, то нису радиле власти Републике Српске. О именима ће, обећава, ускоро.
- Нисам хтио говорити ни на Предсједништву ко су ти људи, не желим ни сад - навео је Хелез.
Намјере политичког Сарајева сада су огољене.
Уз готово свакодневне нападе на Републику Српску и њене институције, коначно и признање да се у тој кухињи праве различите мапе, сада о подјели БиХ.
- Ми из Републике Српске не правимо никакве карте, ми правимо озбиљне политике и исто тако правимо озбиљне контакте међународне гдје међународној заједници објашњавамо да Република Српска није фактор дестабилности у БиХ - истакао је Александар Гогановић, замјеник министра одбране у Савјету министара.
Глас Републике се мора чути, како је то прописанo Дејтонским мировним споразумом.
Тиме су дефинисане границе и линије разграничења. О каквим мапама сада говори Зукан Хелез и да ли се иза свега, заправо, крије забринутост, јер не иде баш све по плану?
- Да ли он сада покушава да каже ДА, правићемо нову БиХ у којој ћемо поново од Републике Српске отети тих 49 одсто и тако даље је питање на које ћемо у наредним данима доћи до одговора. Или можда припрема босанскохерцеговачку, муслиманску, односно бошњачку јавност да ствари не иду онако како су им обећавали - истакао је Слободан Жупљанин, предсједник Организације старјешина Војске Републике Српске.
И да ли је ријеч о страху да ће ипак под притиском међународних сила морати прихватити дијалог о будућности БиХ, који упорно одбијају?
Ствари су све јасније, кажу званичници Српске који, између осталог, као разлоге за сталне нападе и мржњу виде и намјеру да се прикрије опште расуло у Федерацији, нефункционалност централних власти и кантона.