

Додик: Суд и Тужилаштво БиХ, СИПА и ВСТС не постоје у Уставу БиХ, треба да нестану са простора Српске (ВИДЕО)

- Република Српска помно прати реализацију закона и морам да кажем да нема видљивих ни тајних операција ових органа - навео је Додик.
➡️ Бројни свјетски званичници позивају на дијалог о отвореним питањима у БиХ, а за Републику Српску такво питање је рад Суда БиХ, Тужилаштва, СИПA и Високог судског и тужилачког савјета. Прије 15 година с Кетрин Ештон договорено је да ће се кроз реформу правосуђа отклонити сви… pic.twitter.com/NVIY7Jc4Gq
— Милорад Додик (@MiloradDodik) March 24, 2025
Додик је истакао да се "у међувремену појављује прича која покушава да се одржи, а то је прича о Уставном суду БиХ".
- Уставни суд БиХ није уставан нити законит. У том суду се налазе сумњиве судије које немају право да доносе одлуке - рекао је Додик.
- За именовање троје судија није консултовано Предсједништво, а прекршена је и норма да судије могу да буду дио суда до 70 година старости. Било какве одлуке таквог суда и у том капацитету нису уставне - рекао је Додик.
Додик је нагласио да је "Уставни суд БиХ одавно изашао из уставних и законски капацитета".
- Уставни суд БиХ и судије се лажно представљају и то је институција која је изгубила легитимитет. Такве одлуке се не могу прихватити и требају бити одбачене - рекао је Додик.