26/10/2024 |  20:01 ⇒ 20:55 | Аутор: ТАНЈУГ

Звезда декласирала Спартак у Суботици

Фудбалери Црвене звезде декласирали су као гости суботички Спартак резултатом 5:1 у мечу 13. кола Суперлиге Србије.
Фудбалери Црвене Звезде (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs) -
Фудбалери Црвене Звезде (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs)

Звезда је остала убједљиво прва са 34 бода из 12 утакмица, док је Спартак претпосљедњи са девет бодова из 12 мечева.

Силас је довео Звезду у вођство у 18. минуту, остао је сам на другој стативи послије корнера и лопте коју му је са прве стативе прослиједио Раде Крунић.

Предност је дуплирао Милан Родић у 41. минуту. Бек Звезде је лопту спровео у мрежу ударцем главом послије центаршута Луке Илића из слободног ударца.

На 3:0 повисио је Шериф Ндиаје у 51. минуту из пенала који је због играња руком скривио Немања Ћаласан.

Почасни гол за Спартак дао је Лука Бијеловић у 58. минуту.

Звезда је четврти гол дала у 62. минуту, Силас је био асистент, а Милсон стријелац.

Пети гол Звезде креирали су резервисти у 72. минуту, Немања Радоњић је центрирао, а Александар Катаи послао лопту у мрежу ударцем главом из непосредне близине.

У наредном колу Звезда дочекује Војводину сљедећег викенда, али ће прије тога у сриједу у госте Текстилцу у мечу шеснаестине финала Купа Србије.

Спартак у Купу гостује Новом Саду, а затим у Суперлиги иде у Лучане на меч притив Младости.