17/10/2024 |  22:13 ⇒ 22:13 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Партизана као гости побиједили Макаби у Београду

Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас Макаби као гости у мечу 4. кола Евролиге резултатом 91:77.
КК Партизан (Фото: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs) -
КК Партизан (Фото: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs)

И Партизан и Макаби сад имају скор 2-2.

Стерлинг Браун је предводио Партизан ка побједи са 20 поена, Исак Бонга је дао 14, Франк Ниликина 12, а Ифе Лундберг и Карлик Џонс по 11.

Леви Рендолф је био најефикаснији у Макабију са 19 поена, Хасијел Риверо је додао 15, Џејлен Хорд 14, Роман Соркин 11, а Тамир Блат 10.

Макаби је средином прве дионице водио 21:12, али је после прве четвртине Партизан имао предност - 28:27. После првом полувремена, у ком је имао чак 14 скокова више од Партизана, Макаби је водио 46:42.

Послије 30 минута Партизан је водио 66:64, а меч је преломио средином четврте дионице.

Утакмици у дворани "Александар Николић" присуствовали су бивши предсједници Партизана и легенде српске и југословенске кошарке Предраг Даниловић и Владе Дивац.

На трибинама је било по стотинак навијача Макабија и Партизана.

Навијачи Макабија су пред почетак утакмице великим аплаузом дочекали тренера Партизана Жељка Обрадовића.

У наредном колу, сљедеће сриједе, Партизан дочекује Виртус.