28/08/2024 |  22:58 ⇒ 22:59 | Аутор: РТРС

Звезда је у Лиги шампиона!

Фудбалери Црвене звезде побједом од 2:0 над Боде Глимтом надокнадили су заостатак из прве утакмице одигране у Норвешкој и пласирали се у групну фазу Лиге шампиона.
Црвена Звезда - Боде Глимт (Фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ) -
Црвена Звезда - Боде Глимт (Фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ)

Звезда је изгубила са 2:1 у првом дуелу, али је на свом терену, пред више од 40.000 навијача, успјела и да надокнади заостатак и да преокрене.

Звезда је "изједначила" у 24. минуту, Милсон је изнудио пенал фаулом на самој ивици казненог простора, а сигуран егзекутор био је Дуарте.

Вриједи напоменути, руски голман Никита Хајкин је погодио страну, али је ударац љетошњег појачања Звезде био исувише јак.

На други гол Звезда је чекала до 59. минута када је је капитен Урош Спајић небеским скоком и прецизним ударцем главом успио да пошаље лопту у мрежу.

До краја дуела Звезда је имала поједине шансе, имали су и гости, а права провала облака у финишу је успорила ритам и омогућила домаћима да мирно приведу утакмицу и осигурају пласман у групну фазу Лиге шампиона.