22/08/2024 |  22:14 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Партизана минимално поражени од Гента, одлука о пласману у ЛК у Белгији

Фудбалери Партизана поражени су вечерас од Гента резултатом 1:0 у првом мечу плеј-офа за пласман у Лигу конференције.
Партизан - Гент (фото: TANJUG/RADE PRELIĆ) -
Партизан - Гент (фото: TANJUG/RADE PRELIĆ)

Партизан је прву велику шансу имао већ у четвртом минуту, али је Матеуш Салдања лоше шутирао са ивице шеснаестерца.

Казна за промашај стигла је у 16. минуту, капитен гостију Свен Кумс је центрирао, а у гужви пред голом најбоље се снашао Омри Ганделман и ударцем главом са петерца послао лопту у мрежу.

Салдања је пропустио одличну шансу и у 58. минуту, кад је послије додавања Ксандера Северине шутирао лоше са десетак метара.

Резервиста Милан Лазаревић је минут по уласку у игру могао да изједначи, али је лоше шутирао са 10 метара из одличне позиције.

У 90. минуту још један резервиста Ђорђе Јовановић није успио да пошаље лопту у гол са пет метара.

Реванш меч игра се у сриједу, 28. августа у Генту, од 18 часова.