22/08/2024 |  20:01 ⇒ 22:53 | Аутор: РТРС

Друго полувријеме у Мађарској; Борац у походу на Лигу Европе

Фудбалери бањалучког Борца на "Групама арени" у Будимпешти, играју први сусрет плеј офа за Лигу Европе, против шампиона Мађарске Ференцвароша.
Ференцварош - Бoрац (Фото: EPA-EFE/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT) -
Ференцварош - Бoрац (Фото: EPA-EFE/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT)

95. минут - Крај 0:0

82. минут - Закаријасен је напустио игру, а на терену је Боргес.

78. минут - Двострука измјена у табору Бањалучана. Ван терена су Лукић и Кулашин, а у игри су Хасукић и Хреља.

74. минут - Пихлер умјесто Скорупа за Борац.

74. минут - Пожутио је Квржић у редовима црвено-плавих.

69. минут - У игру улази Елдар Ћивић умјесто Рамиреза, измјена у домаћем тиму.

66. минут - Још једна шанса за Ференцварош. Ударац Закаријасена отишао замало поред гола, остаје 0:0.

62. минут - Измјена и у саставу Борца. Чавић на терену умјесто Срећковића.

59. минут - Трострука измјена у редовима домаћег састава. Мисидјан је замијенио Бен Рамдана, Маига је у игри умјесто Абу Фанија, а Пешић је на терену умјесто Варге.

55. минут - Манојловић поново спашава Борац. Бен Рамдан је одлично шутирао, али је голман Бањалучана зауставио његов ударац.

51. минут - Петорица фудбалера Борца на загријавању. Младен Жижовић послао је на загријавање Пихлера, Хрељу, Чавића, Врањеша и Хасукића.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

Завршено је прво полувријеме.

45. минут - Једна минута надокнаде.

44. минут - НАЈБОЉА ШАНСА ЗА БОРАЦ НА УТАКМИЦИ! Савићев ударац је зауставио Дибуш.

33. минут - Опасна ситуација испред гола Борца, али је Мајерс засметао Варги и лопта је отишла поред гола.

29. минут - Траоре пријети. Добар соло продор и шут Траоре, срећом по Борац лопта одлази преко пречке.

26. минут - Велика шанса за Ференцварош. Након убацивања са стране Кнестер је шутирао главом, али је Манојловић фантастичном реакцијом спасио Борац.

22. минут - Јавна опомена за Каролину. Он је први играч на вечерашњој утакмици са жутим картоном.

18. минут - Бањалучани парирају ривалу. Прошло је уводних 15-ак минута меча, а фудбалери Борца поприлично добро стоје на терену.

Очекивао се напад Мађара на самом старту сусрета, али је он изостао. "Црвено-плави" у потпуности парирају домаћину.

14. минут - Покушај Лукића. Заградио се добро нападач Борца, издржао притисак противничких играча, али је на крају лоше шутирао. Није било опасности по гол домаћих.

8. минут - Почетно испитивање снага на "Групама арени", без прилика на обје стране.

1. минут - Почела утакмица у Мађарској, први с центра су кренули фудбалери Ференцвароша.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Састави тимова за вечерашњи сусрет:

Ференцварош: Дибус, Макрекис, Сисе, Кнестер, Рамирес, Абу Фани, Роменс, Закаријасен, Ромдане, Траоре, Варга. Тренер: Паскал Јансен.

БОРАЦ: Манојловић, Квржић, Мајерс, Каролина, Вукчевић, Граховац, Скоруп, Кулашин, Савић, Срећковић, Лукић. Тренер: Младен Жижовић.

Шкот главни судија на утакмици

Николас Волш, шкотски арбитар, дијелиће правду на вечерашњем сусрету у Будимпешти.

Помагаће му земљаци Грејем Стјуарт и Калум Спенс, док је четврти судија, Кристофер Грејем, такође Шкотланђанин.

У ВАР соби, такође ће бити шкотске судије Кевин Кленси и Адам Мјур.