21/08/2024 |  09:17 | Аутор: РТС

Динамо и Лил близу пласмана у Лигу шампиона

Фудбалери загребачког Динама декласирали су Карабаг резултатом 3:0, а Лил је савладао Славију са 2:0 у првим мечевима плеј-офа за пласман у Лигу шампиона.
Фудбалска лопта (Фото: илустрација/EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS) -
Фудбалска лопта (Фото: илустрација/EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS)

Динамо из Загреба је бољу игру у првом полувремену крунисао у 29. минуту, кад је Марко Пјаца матирао голмана шампиона Азербејџана.

Претходно је у 17. минуту Мартин Батурина погодио пречку гола гостију.

Карабаг је најбољу шансу на утакмици имао у 57. минуту, кад је Јасин Бензија из слободног ударца погодио стативу.

Резервиста Сандро Куленовић је головима у 75. и 80. минуту практично ријешио питање пласмана у Лигу шампиона.

Лил савладао Славију из Прага

Француски Лил је на стадиону у Валенсијену савладао Славију из Прага захваљујући головима у другом полувремену и тако стигао на корак од пласмана у Лигу шампиона.

Џонатан Дејвид је у 52. минуту погодио мрежу, а у 77. је асистирао Едону Жегрови за коначних 2:0.

Славија није имала ни среће - два гола су јој поништена послије интервенција из ВАР собе, први због играња руком, други због офсајда.

Српски нападач Андреј Илић је у првом минуту надокнаде замијенио најбољег играча утакмице Дејвида.

Реванш мечеви играју се сљедеће недеље. Побједници двомеча ће у Лигу шампиона, поражени у Лигу Европе.