10/07/2024 |  22:56 ⇒ 11/07/2024 | 07:58 | Аутор: РТРС

Енглези преокретом срушили "Лале" за велико финале (ФОТО)

Фудбалери Енглеске други су финалисти шампионата Европе у Њемачкој.
Утакмица, Холандија - Енглеска (фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Утакмица, Холандија - Енглеска (фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Енглеска је, пред препуним трибинама у Дортмунду, након великог преокрета, савладала селекцију Холандије резултатом 2:1 (1:1).

Након два потпуно различита полувремена, Енглеска је након још једног касног поготка успјела да се пласира у друго узастпоно финале Европског првенства.

Енглеска ће у финалу ЕП у недјељу од 21 час у Берлину играти против Шпаније.

Шпанија је у уторак у првом полуфиналу побиједила Француску резултатом 2:1.

Холандија је повела у седмом минуту. Ћави Симонс је послије продора по десној страни шутирао и савладао голмана Енглеске Џордана Пикфорда.

Енглеска је прву шансу имала у 13. минуту.

Хари Кејн је упутио шут са 25 метара, али је голман Холандије Барт Фербруген успио да интервенише.

Минут касније Кејн се нашао у шеснаестерцу одакле је упутио шут преко гола.

Послије интервенције из ВАР собе главни судија Феликс Цвајер је досудио једанаестерац за Енглеску пошто је Дензел Думфрис направио прекршај над Кејном.

Кејн је у 17. минуту био прецизан са бијеле тачке и тако поравнао резултат на 1:1.

Нову прлику за Енглеску имао је Фил Фоден у 23. минуту.

Он је ушао у шеснаестерац и са пар метара шутирао, али је Думфриз избацио лопту са гол линије.

Холандија је могла до гола у 30. минуту. Мемфис Депај је центрирао из корнера, Думфриз је скочио, ударио лопту главом и погодио пречку.

Два минута касније Енглеска је имала прилику да поведе. Фоден је упутио ударац са 25 метара, али је погодио стативу.

Депај је због повреде морао да напусти игру у 35. минуту, умјесто њега ушао је Џој Верман.

Холандија је у 65. минуту имала нову шансу. Вирџил ван Дајк је упутио шут са десетак метара, али је Џордан Пикфорд одбранио ударац.

Букајо Сака је у 79. минуту постигао гол, али је послије интервенције из ВАР собе Цвајер поништио погодак због офсајда.

Енглеска је до побједе дошла голом Олија Воткинса у 90+1. минуту.