06/07/2024 |  22:54 ⇒ 22:58 | Аутор: РТРС

Холандија посљедњи полуфиналиста Евра (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се у полуфинале Европског првенства у Њемачкој.
Утакмица, Холандија - Турска (фото: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Утакмица, Холандија - Турска (фото: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

"Лале" су у узбудљивом сусрету четвртфинала, након великог преокрета савладале селекцију Турске резултатом 2:1.

Турке је најприје у водство довео Самет Акајдин у 35. минуту утакмице, на асистенцију Арда Гулера, младог фудбалера Реал Мадрида.

Холандија је на 1:1 изједначила у 70. минуту.

Уродили су плодом непрестани напади Холанђана.

Стефан де Фрај је постигао гол послије прекид игре.

Депај је извео корнер, али само до Шутена који му је вратио лопту, а нападач је центрирао до стријелца коме није било тешко да затресе мрежу Турске.

Утакмица, Холандија - Турска (фото: EPA-EFE/FILIP SINGER)

И онда потпуни преокрет Холандије десио се у 76. минуту. Јунак побједе Коди Гакпо.

Из другог плана је стигао нападач Холандије и успио да затресе мрежу, четврти пут на овом првенству.