06/07/2024 |  20:45 ⇒ 22:38 | Аутор: РТРС

Енглезима пенал драма и пласман у полуфинале Евра (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је вечерас у четвртфиналу у Дизелдорфу савладала Швајцарску 1:1 - пеналима 5:3.
Фудбалери Енглеске (фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL) -
Фудбалери Енглеске (фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

У пенал серији пресудила је одбрана Џордана Пикфорда у првој серији послије шута Мануела Аканџија.

Са друге стране, свих пет енглеских репрезентативаца били су прецизни (Палмер, Белингем, Сака, Тони, Александер-Арнолд).

У регуларном дијелу послије праве фудбалске "успаванке" у већем дијелу меча Швајцарци су повели голом Брела Ембола у 75. минуту, а изједначио је сјајним поготком Бакајо Сака пет минута касније.

Фудбалери Енглеске (фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

У продужецима Јан Зомер сјајно је одбранио ударац Деклана Рајса, а "резервиста" Швајцараца Џердан Шаћири погодио је пречку директно из корнера.

Швајцарци су и пети пут на великим такмичењима заустављени у четвртфиналу.

Енглеска ће у полуфиналу 10. јула у Дортмунду играти против побjедника дуела Холандија - Турска.