30/06/2024 |  22:54 ⇒ 23:29 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Шпаније преокретом савладали Грузију

Фудбалери Шпаније су убједљиво савладали Грузију резултатом 4:1 иако су први примили гол и тако стигли до пласмана у четвртфинале Европског првенства гдје их чека Њемачка.
Славље Шпанаца (Фото:  EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Славље Шпанаца (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Грузија је изненађујуће повела аутоголом Робина Ле Нормана у 18. минуту, али се на одмор отишло са 1:1 послије гола Родрија у 39. минуту.

Везиста Манчестер Ситија је послије додавања Ника Вилијамса прецизним ударцем са 18 метара матирао до сад можда и најбољег голмана турнира Гиоргија Мамардашвилија.

Шпанија је преокренула у 51. минуту, послије центаршута Ламина Јамала Фабијан Рууз је ударцем главом са пет метара лако послао лопту у мрежу.

Одличну партију Вилијамс је крунисао голом послије соло акције у 75. минуту за 3:1, а резервиста Дани Олмо је поставио коначан резултат у 83. минуту.

Шпанија и Њемачка ће четвртфинални меч одиграти у Штутгарту, 5. јуна у 18.00 часова.

Познат је још један четвртфинални пар, то је дуел Енглеске и Швајцарске, који је заказан за 6. јул од 18.00 часова у Дизелдорфу.