25/06/2024 |  19:59 ⇒ 22:29 | Аутор: РТРС

Група Д: Аустрија прва, Французи други, Холандија трећа, али иде даље (ФОТО)

Помало неочекиван расплет трећег кола у групи Д. Француска и Пољска одиграле су неријешено 1:1, док је Аустрија славила у судару са Холандијом (3:2) и неочекивано завршила на првом мјесту у групи.
Утакмица, Француска - Пољска (фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI) -
Утакмица, Француска - Пољска (фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Прва је Аустрија са шест бодова, друга Француска има пет, трећа је Холандија са четири, али сигурно иду даље, док је Пољска заврила ЕУРО са једним бодом.

Дуел Француза и Пољака обиљежиле су ВАР ситуације. "Галски пијетлови" су повели поготком Ембапеа из једанаестерца, а изједначење је донио Левандовски, такође ударцем са бијеле тачке, али из другог покушаја. Први је одбранио Мењене, али се кретао прије удараца, па је пенал поновљен.

Утакмица, Холандија - Аустрија (фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

У другом мечу чак пет погодака и побједа Аустрије. Мален је аутоголом донио предност Аустријанцима, изједначио је Гакпо на старту другог полувремена. Шмид у 60. минуту поново донио предност Аустријанцима, да би "лале" изједначиле преко Депаја у 78. минуту. Само два минута касније Забицер поставља коначан резултат меча (2:3).

У вечерашњем програму расплет Ц групе, играју Србија - Данска, те Енглеска - Словенија.