22/06/2024 |  18:00 ⇒ 19:15 | Аутор: РТРС

Португалци воде убједљиво, Турска пред катастрофом (ФОТО)

У другом мечу данашњег дана на Европском првенству у Њемачкој у другом колу групе Ф састају се Португалија и Турска.
Португалија - Турска (ФОТО: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Португалија - Турска (ФОТО: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Португлаци настављају плес у Дортмунду, Бруно Фернандес постиже трећи гол и готово сигурно овјера побједа над Турском.

На полувријеме Португал одлази са предности 2:0

У 29. минуту било је већ 2:0. Турци су сами себи погодили мрежу, а несрећни стријелац је био Самет Акајдин, који је покушао вратити лопту голману, а није видио да је он већ напустио гол и лопта је завршила у мрежи.

Турска одбрана издржала је само 20-ак минута. Бернардо Силва доводи Португалце у водство (1:0), постиже свој 12. гол у 91. утакмици за репрезентацију.

Обје екипе имају по побједу, Турци су били бољи од Грузије (3:1), а Португалија је преокретом савладала Чехе (2:1), и јасно је да би побједник овог меча био и првопласирани тим у групи, и обезбиједио тако пласман у наредну фазу такмичења.

Утакмица се игра у Дортмунду, а очекује се паклена атмосфер аи на трибинама, јер  иједан и други тим имају велики број навијача у Њемачкој.

У саставу Португалије налази се у првих 11 и легендарни Кристијан Роналдо.

У првој утакмици дана Чешка и Грузија подијелили су бодове одигравши 1:1, и сада обје селекције имају по један бод.