21/06/2024 |  20:58 ⇒ 22:55 | Аутор: РТРС

Холандији ВАР поништио погодак (ФОТО)

Фудбалери Холандије и Француске играју у Лајпцигу утакмицу другог кола групе Д Европског првенства у Њемачкој.
Холандија - Француска (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Холандија - Француска (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

69. минут - Поништен гол Симонса (0:0).

Занимљива ситуација у Лајпцигу. Ћави Симонс је постигао гол, али је поништен због офсајда јер је Дамфрис, иако није ни покушао да крене ка лопти, засметао голману Мењону у тренутку када је Симонс шутирао.

67. минут -  Шта се дешава са Гризманом?

Још једном се Антоан Гризман, након доброг Кантеовог паса, нашао сам пред голом Холандије и још једном се спетљао, лоше примио лопту и траљаво шутирао. Успио је Вербруген да одбрани.

65. минут   Холанђани препустили посјед (0:0).

Холанђани су у потпуности препустили посјед Французима и одлучили да их чекају на својој половини.

60. минут - Тирам непрецизан (0:0).

Пронашао је Тирам простора за ударац са ивице казненог простора, али није та лопта била близу гола.

55. минут - Без узбуђења и након прекида (0:0).

Поклонили су Французи противницима слободан ударац у зони шута - на 25 метара удаљености од гола.

Депај је шутирао, али само до живог зида. А понадали смо се... Један гол у било којој мрежи сигурно би утакмицу учинио много занимљивијом.

53. минут - Спор почетак другог полувремена (0:0).

Споро је почело и друго полувријеме, неупоредиво спорије од првог.

Лопта је углавном у ногама француских фудбалера, али не усуђују се одлучније да крену у напад.

Као да се плаше контранапада и брзине холандских нападача.

Истина, имају и чега да се плаше. Како се утакмица буде ближила крају, дјелује да ће све већу улогу играти чињеница да, заправо, и једнима и другима одговара реми.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45. минута - Завршено је прво полувријеме у Лајпцигу. Холандија и Француска без голова, 0:0.

37. минут - Опао темпо, Холанђани пријете из контре (0:0).

Опао је темпо у другом дијелу првог полувремена, игра се у нешто споријем ритму.

Холанђани пријете само из контранапада, повукли су два у свега неколико минута.

Први је завршен тако што је изблокиран ударац Фримпонга, а нешто касније је Симонс траљаво шутирао.

31. минут - Жути картон за Шутена (0:0).

Шутен је фаулирао Гризмана са леђа како би зауставио брз напад Француза. Зарадио је жути картон.

28. минут - Тирам снажно али неконтролисано (0:0).

Послије нешто мирнијих десетак минута у Лајпцигу навијаче је раздрмао Тирам.

Снажно је шутирао са десне стране, али неконтролисано.

20. минут - Отворена утакмица са пуно шанси (0:0).

Пршти на све стране од фудбала у Лајпцигу. Ни 20 минута није прошло, а било је шанси пред оба гола.

Најбољу је пропустио Гризман. И једни и други стрпљиво граде нападе из задње линије, али чим се отвори мало простора, зналачки га користе, види се да су на терену прави фудбалски мајстори.

8. минут - Депај тражи пенал, Тејлор ни да чује (0:0).

Депај и Салиба су се рвали у казненом простору.

Холанђани траже пенал, али заборављају да је Ентони Тејлор Енглез и да суди у Премијер лиги.

2. минут - Холанђани већ пријете преко Фримпонга (0:0).

Фримпонг је показао колико је брз, побјегао је одбрани Француске и добио правовремен пас.

Након трка му је понестало снаге за снажнији шут, па је Мењон спријечио да већ у првом минуту на семафору пише 1:0 за Холандију.

1. минут - Почела је утакмица у Лајпцигу...

Чуо се први звиждук судије Тејлора, почетни ударац је извео Мемфис Депај.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пиштаљка у рукама Ентонија Тејлора

Енглез Ентони Тејлор биће главни судија меча између Холандије и Француске.

Помагаће му сународници Гери Бесвик и Адам Нан, а четврти судија биће Глен Ниберг из Шведске.

У ВАР соби ће бити Енглез Стјуарт Атвел, Швајцарац Федаји Сан и Нијемац Марко Фриц.

Холандија - гранитна одбрана и талентован напад

Холанђанима талента не мањка ни на једном крају терена, али на први поглед ка саставу тима истиче се искуство и квалитет холандске одбране.

Уз вјечитог команданта и капитена Ливерпула Вирџила ван Дајка, ту су Нејтан Аке из моћног Манчестер ситија, прекаљени Дејли Блинд, Барсин Матијс де Лихт, Интеров тандем Стефан де Фрај и Дензел Дамфрис, шампион њемачке са Леверкузеном Џереми Фримпонг.

Прилику да заблиста у наранџастом дресу заслужио је и Лајпцигов Ћави Симонс.

Навијачи Холандије (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Иако се у позним играчким годинама преселио у Саудијску Арабију, није заборављен ни Жоржињо Вајналдум.

Задатак да тресу мреже добили су Брјан Броби, Стевен Бергвајн, Доњел Мален, Вут Вегхорст, узданица Ливерпула Коди Гакпо и други најбољи стријелац у историји холандског националног тима - Мемфис Депај.

Французи провјереним снагама у поход на европску титулу

Французи су у Њемачку дошли са провјереним и искусним тимом, којем је играње на великим такмичењима већ рутина, пошто су од посљедња четири на три били финалисти.

Имају прегршт квалитетних фудбалера на свим позицијама, али сваки будући противник "триколора" најприје ће се запитати какве су му шансе када погледа нападачки арсенал Француске.

"Галски пијетлови" у тиму имају тројицу нападача који су међу четири најбоља стријелца у историји француске репрезентације.

Рекордер је ветеран Оливије Жиру, а Антоан Гризман и један од најбољих играча свијета Килијан Мбапе могли би већ у Њемачкој да надмаше другопласираног на вјечној листи - легендарног Тјерија Анрија.

Има селектор Дешан слатке муке да нацрта дефанзивну линију пошто на располагању има играче за којих тајни у фудбалу нема.

Све искуснији и бољи један од другог, ту су Тео Ернандез, Ибрахим Конате, Жил Кунде, Ферлан Менди, Бенжамен Павар, Вилијам Салиба и Дајо Упамекано.