21/06/2024 |  19:56 ⇒ 20:05 | Аутор: РТРС

Маестрална Аустрија срушила Пољску (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Аустрије савладала је у Берлину селекцију Пољске резултатом 3:1 (1:1) у сусрету другог кола групе Д на Европском првенству.
Пољска - Аустрија (Фото: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE) -
Пољска - Аустрија (Фото: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE)

Аустрија је повела 1:0 у 9. минути утакмице.

Уиграна комбинација Аустријанаца. Они су прво извели аут са лијеве стране, а онда уз мало среће Мвене је центрирао лотпу која је дошла до Гернот Траунера коме је без ваљане маркације било једноставно да постигне гол главом.

Офанзива Аустрије се испалтила.

Пољска је изједначила у 30. минуту, послије велике гужве у шеснаестерцу Аустрије лопта се одбила до Криштоф Пјонтека који је без проблема постигао гол ударцем ногом са десетак метара.

У 66. минуту Кристог Баумгартнер је довео Аустрију поново у вођство, прецизно је шутирао са ивице шеснаестерца послије додавања резервисте Александера Праса.

Све дилеме око побједника ријешио је Марко Арнаутовић голом са пенала у 78. минуту који је досуђен послије прекрешаја голмана Пољске Војчеха Шћесног над Марселом Сабицером.

Марко Арнаутовић (Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

Аустрија сад има три бода послије два кола и реалне шансе да се нађе у осмини финала.

Пољска је без бода и има само теоретске шансе да се домогне осмине финала.

У посљедњем колу групе Д, 25. јуна, играће Холандија - Аустрија и Пољска - Француска.