20/06/2024 |  20:52 ⇒ 22:54 | Аутор: РТРС

Шпанија одржава предност, Италија безопасна (ФОТО)

Фудбалери Шпаније и Италије играју дуел другог кола групе Б Европског првенства у Њемачкој.
Шпанија - Италија (Фото: EPA/Daniel Dal Zennaro) -
Шпанија - Италија (Фото: EPA/Daniel Dal Zennaro)

91'  Шанса за Переза

Перез је имао добру прилику, али Донарума брани

81' Последња измjена Спалетија - 1:0

Распадори мijења Пелегринија. Лучано Спалети је искористио све адуте.

77' Шпанија се повлачи, излази главна звезда меча - 1:0

Нећемо надаље уживати у мајсторијама Ника Вилијамса као и у шутевима Алвара Морате. Послати су на заслужени одмор.

Умјесто њих су на терену Ајозе Перез и Микел Ојерзабал.

71' Улазе искуснији у редовима Шпаније - 1:0

Феран Торес и Алекс Баења мењају Јамала и Педрија.

70' - Пречка Вилијамса

Шпанци погодили пречку, пуцао је Вилијамс.

64' Нова двострука измјена код Италијана

Спалети освјежава напад са Регијем и Закањијем. Изашли су Кијеза и Скамака.

60' Нова прилика за Шпанију

Јамал је примио лопту и испалио пројектил са велике удаљености. Лопта је прошла поред лијеве стативе.

55' Шпанија води 1:0

Аутогол Калафиорија. Италијани нису имали среће, али напокон се доминација Шпанија исплатила.

52' Добра прилика за Педрија

Педри је дочекао центаршут у шеснаестерцу и пуцао по голу. Али је пуцао непрецизно, лопта је отишла лијево од гола.

47' Жути картон за Кристантеа

Брајан Кристанте је добио жути картон 30 секунди по уласку у игру. Врло опасан старт, односно гажење Родрија.

Шпански репрезентативац не може да устане због болова у колену. Пружила му се љекарска помоћ, па је наставио.

46' Реаговао Спалети

Жоржињо и Фратези излазе са терена, улазе Кристанте и Камбијасо.

Почело је друго полувријеме.

46' Крај првог полувремена - 0:0

Завршено је прво полувријеме. Шпанија боља и конкретнија, али италијански голман Донарума расположен.

Чак девет шутева Шпанаца ка голу ривала, четири у оквир, наспрам тек једног, и то безопасног Италије.

45' Први покушај Италијана да угрозе гол Шпаније

Кијеза је примио добар пас и покушао изненадити голмана оштрим шутем, али му је лопта прешла преко ноге и одлетила високо изнад гола.

37' Руиз опет у прилици

Опет је везњак Шпаније опалио по лопти из све снаге, пославши је на трибине. Демонстрирао је Руиз да има јак шут.

25' Нова шанса за Шпанце

Одличан шут Руиза, али непрецизно.

24' Шпанија наставља са нападима

Шпанци доминирају. Јамал одлично дриблао, додао Морати, који је шутао, али Донарума брани.

15' Жути картон за Донаруму - 0:0

Капитен Италије први добио жути картон на мечу.

11' Нова шанса за Шпанију

Велику шансу је имао Вилијамс. Након убацивања Морате, Вилијамс је промашио главом и тако пропустио велику шанску за гол.

2' Шпанци одмах запријетили

Шпанци одмах имали одличну шансу, али одлична одбрана Донаруме.

Почео је меч.

Састав Шпаније

Једина измјена у односу на дуел са Хрватском је на позицији штопера, гдје Лапорт игра умјесто Наћа.

Састав Италије

Резултати Шпаније и Италије у првом колу

Шпанија је убједљиво савладала Хрватску са 3:0.

Италијани су послије преокрета били бољи од Албаније 2:1.

Највеће ривалство у историји Европских првенстава

Са "црвеном фуријом" су "азури" креирали вјероватно и највеће ривалство у историји Европских првенстава. Турнир у Немачкој биће 11. на ком Италија учествује, а сусрет са Шпанијом 20. јуна биће чак осми међусобни дуел двије селекције, с тим што су 2012. године одиграли два меча на једном првенству.

Жријеб их је први пут спојио у групној фази 1980. године (0:0), а затим осам година касније када је Италија тријумфовала у мечу у групи са 1:0.

На наредни сусрет чекало се 20 година, а овога пута су Шпанци у свом походу на другу титулу били бољи у четвртфиналу након извођења пенала.

Четири године касније су прво у групи одиграли 1:1, да би Шпанија у финалу убједљиво са 4:0 нанела Италији најтежи пораз до сада.

Наредна два сусрета припали су двоструким шампионима Европе – прво у осмини финала првенства у Француској (2:0), а затим и у полуфиналу прије три године након пенала.