20/06/2024 |  17:51 ⇒ 19:53 | Аутор: РТРС

ЕУРО 2024: Енглеска преузела иницијативу против Данске (ФОТО)

Фудбалери Данске и Енглеске играју друге рунде групе Ц Европског првенства.
Данска - Енглеска (Фото: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Данска - Енглеска (Фото: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)

84' Гуеи у посљедњи час, нови ударац Хејбјерга - 1:1

Изгубио је играч Крисал паласа лопту, али је успио да се врати и клизећим стартом онемугћи Баха да запрети.

Након тога нови ударац Хејбјерга који је прохујао близу Пикфордове леве стативе.

82' Двострука измјена у тиму Данске - 1:1

Излазе Ериксен и Јулманд, а мењају их Нергард и Сков Олсен.

71' Воткинс у шанси - 1:1

Одличан пас Белингема за Воткинса који је лукаво шутирао, али је Шмајхел одлично реаговао.

69' Трострука измјена у Енглеској

Мијења Саутгејт нападачку линију.

Излазе Кејн, Сака и Фоден, а на терену су Воткинс, Боуен и Езе.

68' Много грешака на обје стране

Данци као против Словеније покушавају да повратним лоптама кроз средину избаце везни ред Енглеза.

Међутим, за сада су одлично постављени Стоунс и Гуеи.

67' Нова измена код Данаца

Хејлунда мијења Поулсен.

64' Покушај Ериксена

Петљали су Енглези и изгубили лопту, након чега је Ериксен пробао са дистнаце, али је шутирао преко гола.

62' Жути картон за Галагера

Неопрезан старт на Кристенсеном.

60' Саутгејт позвао на пресинг

Поново су високо изашли играчи Енглеске након дефанзивније игре у претходном периоду.

Успели су и да припријете неколико пута из контри, у чему до сада нису успевали.

57' Двострука измjена у тиму Данске

Реагује Јулманд на притисак Енглеза.

Уводи Дамсгарда и Баха умjесто Кристијансена и Винда.

55' Енглеска се буди и креће у офанзиву

Фил Фоден одлично шутирао, али је погодио стативу.

53' Шанса за Саку

Погађа Сака спољни дио мреже главом након лоше комуникације Кристијансена и Шмајхела који су били неодлучни.

51' Ударац Рајса

Покушао је везни играч Арсенала са дистанце, али је његов ударац лако зауставио Шмајхел након неколико одбитака.

Енглези не покушавају да високим пресингом оптерете данску одбрану као на почетку.

48' Одличан притисак Данаца - 1:1

Наставља Јулмандова екипа са одличним пресингом.

Енглези не успијевају да организују добар напад на почетку другог полувремена.

Почело друго полувријеме

45' Крај првог полувремена - 1:1

Енглеска је у првом дијелу игре била боља повела 1:0, али су одмах након тога Данци преузели иницијативу и изједначили на 1:1. И након изједначења, Данци су наставили да играју боље.

44' Солидан Пикфорд

Солидан покушај Хејбјерга након одличне дубинске лопте и повратне Хејлунда, али Пикфорд брани без већих проблема.

41' Ударац Фодена недовољно добар

Одличан продор играча Манчестер Ситија који је имао бољих опција од шута у паду.

Кејн све незадовољнији игром своје екипе.

38' Данци преузели иницијатву

Дански фудбалери настављају бољу игру и преузимају иницијативу

33' Данска изједначила - 1:1

Одличан гол Хјулманда. Голман Енглеске Пикфорд је био немоћан. Данци су искористили период добре игре.

30' Пријете Данци, подигли ниво игре

Успјели су играчи Данске да уђу у казнени простор противника са лоптом, али им је недостајало спретности како би упутили завршни ударац.

21' Поново се Енглеска повукла послије гола

Одмах по постигнутом поготку Енглези су препустили лопту Данској.

Међутим, Данци за сада не успијевају да направе шансу и муче се да пронађу рјешење у посљедњој трећини терена.

17' Енглеска повела 1:0.

Стријелац је Хери Кејн.

Нови добар напад Енглеске који након додавања Вокера и одбитка крунише Кејн који је са неколико метара постигао један од лакших голова у каријери.

13' Одлична прилика за Фодена - 0:0

Неколико карактеристичних дриблинга на ивици шеснаестерца, али је затим услиједио непрецизан ударац енгелског крилног фудбалера.

Прва прилика на сусрету.

10' Вокер се мучи са повредом

Неколико пута је Вокер проклизао и повредио зглоб, али се након промјене копачки вратио у игру.

7' Висок пресинг Енглеза

Покушава Саутгејтова екипа рано да дође до вођства, али не успевају да разбију одличан блок Данаца.

3' Енглеска преузела посјед на почетку

Као и против Србије, Енглеска диктира темпо у уводном дијелу утакмице.

Данци се одлично помјерају на старту и не дозвољавају лак пролаз ривалу.

Меч је почео

Први напад има Енглеска.

Минут ћутања пред почетак

У част генералног секретара Уефе Герхарда Ајгнера.

Само једна измјена у оба састава

У односу на 22 играча која су започела утакмице у првом колу, само један неће истрчати на терен у Франкфурту од првог минута.

У питању је Бах, ког ће на десном боку Данске замијенити Меле.

Меле је до сада одиграо 47 утакмица за репрезентацију и постигао 11 голова, што је изванредан учинак, имајући у виду да игра десног бека.

Саутгејт ће са истих 11 тражити бољу игру пред најважније дуеле.

Саутгејт: Морамо бити добри 90 минута

Енглески селектор осврнуо се и на меч против Србије у првом колу.

- Почели смо веома интензивно против Србије, али смо пали у наставку. Изгубили смо иницијативу и нисмо добро играли. Мораћемо стога данас да будемо фокусирани 90 минута како бисмо направили добар резултат - рекао је Саутгејт.