19/06/2024 |  20:52 ⇒ 20/06/2024 | 07:37 | Аутор: РТРС

ЕУРО 2024: Шкоти близу гола, статива спријечила водство

У другом мечу групе А на Европском шампионату у Њемачкој у Келну састају се Швајцарска и Шкотска.
Шкотска - Швајцарска (Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI) -
Шкотска - Швајцарска (Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI)

У 67. минуту велика прилика за Шкоте, након центаршута главом шутира Хенли, али лопта погађа стативу.

У другом полувремену отворено се игра на обје стране, и једни и други желе до три бода.

Реми Шкота и Швајцараца на полувремену

Прво полувријеме између Швјцарске и Шкотске завршено је неријешеним резултатом (1:1).

Швајцарска изједначила. Стријелац је Шаћири у 26. минути, сада је 1:1.

Шкотска води 1:0. Шкоти су повели у 15. минуту, а погодак је постигао Фабијан Шар аутоголом.

Утакмица у Келну је почела.

Састави

Шкотска: Ган, Ралстон, Хендри, Хенли, Тирни, Робертсон, Гилмур, Мекгрегор, Мекгин, Мектиомини, Адамс

Швајцарска: Сомер, Шар, Родригес, Акањи, Видмер, Варгас, Фројлер, Џака, Абишер, Шаћири, Ндоје

Швајцарци су у много бољој позицији, јер имају већ три бода, и у случају побједе придружили би се домаћину у другој фази већ послије двије утакмице.

С друге стране Шкоти желе поправити лош утисак са премијере ЕУРО и тешког пораза од Њемачке (1:5).

Главни арбитар меча је Словак Иван Кружлиак, коме ће на терену помагати сународници Бранислав Ханко и Јан Позор.

Четврти судија је Ирфан Пељто из БиХ, док у ВАР соби сједи Пољак Томаш Квиатковски.

У првом мечу ове групе Њемачка је савладала Мађарску (2:0) и тако постала прва репрезентација на ЕУРО која је изборила другу фазу такмичења.

У првом мечу дана Хрватска и Албанија одиграле су без побједника (2:2), дошавши тако до првих бодова на шампионату.