19/06/2024 |  17:54 ⇒ 19:53 | Аутор: РТРС

Нијемци удуплали предност, Мађари пред другим поразом (ФОТО)

У првом мечу другог кола групе А састају се домаћин Њемачка и Мађарска.
Maђарска - Њемачка (Фото: EPA/RONALD WITTEK) -
Maђарска - Њемачка (Фото: EPA/RONALD WITTEK)

У 67. минуту Илкај Гундоган резантним ударцем са 10-ак метара удвостручио је предност Њемачке (2:0), а Мађаре ставио у врло тешку ситуацију.

Мађари све озбиљније пријете у наставку. Одличну прилику имао је Варга у 58. минуту, али његов ударац главом завршава преко гола.

Почело је друго полувријеме.

Њемачка има предност на полувремену

Њемачка на полувријеме одлазе са минималном предности (1:0), Мађари морају додати гол уколико желе остати на ЕУРО.

Мусиала је могао у финишу првог полувремена удвостручити предност домаћина, али лопта је завршила у вањском дијелу мреже.

Мађари послије примљеног поготка кренули отвореније, два пута запријетили голу Нијемаца, свјесни су да их пораз готово сигурно удаљава од нокаут фазе без обзира на резултат трећег меча са Шкотима.

У 22. минуту Мусиала је довео Њемачку у водство. ВАР је прегледао ситуацију која је претходила голу да ли је било прекршаја, али на крају Мађари су кренули са центра.

Отворена утакмица на почетку, пријете и једни и други.

Дуел у Штутгарту је почео.

Њемачка у овај меч улази са три бода и убједљивом побједом над Шкотском (5:1), док Мађари имају неугодан пораз од Швајцарске (1:3) и ово им је посљедња прилика да се врате у игру за проласком даље.

Мађарска није мијењала првих 11 у односи на меч са Швајцарском.