18/06/2024 |  22:54 ⇒ 23:01 | Аутор: РТРС

Упорни Португалци након преокрета побиједили Чехе (ФОТО)

Фудбалери Португала савладали су резултатом 2:1 (0:0) селекцију Чешке, у потпуном преокрету на мечу првог кола у групи Ф на шампионату Европе у Њемачкој.
Португал - Чешка (фото: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES) -
Португал - Чешка (фото: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES)

Посебан је ово био дан за Кристијана Роналда. Он је исписао историју европских првенства, а фудбалер Ал Насра и Пепе су постали најстарији дуо који је заиграо заједно на једној утакмици континенталног такмичења.

Први има 41 годину и 113 дана, а други 39 година и 114 дана.

Доминирао је тим Роберта Мартинеза у првом полуремену.

Имао је двије сјајне прилике управо преко једног од најбољих играча свих времена, али је у оба наврата фантастично интервенисао Јиндрих Станек.

Да је Португал био бољи ривал показује и чињеница да је извео чак осам корнера у првих 45 минута, но ниједном није било пријетње по Чехе након удараца из угла.

Осим тога посјед лопте био је 70-30 одсто, број удараца ка голу 10:1.

Све ово није било довољно да се затресе мрежа голмана прашке Славије.

Такође, интересантно када је ова утакмица у питању је то да је прва на ЕУРО 2024. у којој није виђен ниједан гол у првом полувремену.

Радост фудбалера Португала (фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

Није се слика промијенила у наставку сусрета.

Претежно се играло испред гола Чешке, али Португал бедем ривала није успио да пробије.

И када је тако казна обично стигне. Тако је било и сада.

Играо се 62. минут када је "селесао" шокиран.

Лукас Провод је добио лопту од Цоуфала и шутирао је сјајно из прве са неких 20 метара и ту није могао ништа да уради Коста.

Ипак, тргло је то Португалце који нису дуго чекали на изједначење.

У 80. минуту је Робин Хранач затресао сопствену мрежу.

Главом је лопту спустио Нуно Мендеш, одбио ју је Станек, али погодио је свог саиграча и лопта се одбила у мрежу.

Тим Роберта Мартинеза је кренуо по сва три бода.

Успио је Португал да постигне гол у 87. минуту преко Диога Жоте, али је он поништен због офсајда у ком се нашао Кристијано Роналдо.

Какву промјену је направио селектор "селесаа".

На терен је послао Франциска Консисаа који му је вратио поготком у другом минуту надокнаде.