17/06/2024 |  19:58 ⇒ 21:00 | Аутор: РТРС

Словачка одољела Белгији, заслужен минималац и велика три бода (ФОТО)

Фудбалери Словачке савладали су репрезентацију Белгије 1:0 (1:0) у другом сусрету групе Е на шампионату Старог континента у Њемачкој.
Белгија-Словачка (Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Белгија-Словачка (Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

Словачки фудбалери одољели су славним Белгијанцима, и тако је приређено једно од највећих изненађења на овогодишњем првенству у Њемачкој.

У раној фази сусрета, Словачка у 7. минути долази у водство од 1:0 против фаворизоване Белгије.

Грешка Докуа у примопредаји лопте кажњена је голом.

Шранц је пресјекао лопту, оставио за Хараслина који је шутирао право у голмана Белгије, али се лопта одбила до Шранца који је затресао мрежу ривала.

Белгија је имала својих шанси против Словачке, највише Ромелу Лукаку, коме је ВАР, оправдано, поништио два гола на овом сусрету.

Иако је, макар по именима, ова утакмица звучала као неинтересантна, Белгијанци и Словаци су то брзо оповргли.

"Црвени ђаволи" су у првих пет минута имали двије велике шансе, али Ромелу Лукаку није успио да савлада Мартина Дубравку.

Прва добра прилика услиједила је након продора Жеремија Докуа по десној страни.

Лопта је стигла до Де Брујнеа, а онда и до Лукакуа који је са ивице петерца у паду шутирао право у Дубравку.

Само неколико минута касније, Лукаку је истрчао пред Дубравку, али је успио само да гурне лопту поред њега.

Леандро Тросар је пробао потом да упосли неког од саиграча, али је голман Словачке ухватио лопту.

Казна је стигла већ у седмом минуту, а главни кривац за примљени гол био је управо Доку, до тог тренутка најагилнији играч на терену.

Велику грешку направио је приликом додавања, лопта је стигла до Јураја Куцке, чији је шут био изблокиран, али је послије одбитка лопта пала на ногу Ивану Шранцу, који је савладао Куна Кастелса.

Белгија-Словачка (Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

Тросар је релативно брзо имао прилику да донесе изједначење послије лошег додавања Дубравке, али је његов шут малтене на празан гол био лош.

У финишу полувремена, сјајну акцију направили су Словаци по десној страни.

Куцка је подигао лопту, Лукаш Хараслин је ухватио волеј, а сјајном интервенцијом гол је спријечио Кастелс.

Лукаку је још једну шансу имао пред одлазак на паузу, али је поново био неспретан, чак није ни стигао да шутира, већ му је лопта побјегла у гол ауту у тренутку када је истрчао пред Дубравку.

Наставак меча није био ништа мање интересантан, а и даље је у првом плану био Лукаку, који је први и запријетио у другом полувремену.

Најприје је шутирао у ближи угао Дубравке, да би онда који минут касније постигао гол.

Ипак, ВАР је реаговао, па је и погодак Лукакуа послије додавања Орела Мангале био поништен.

Послије још једног покушаја Лукакуа који је завршио у спољном дијелу мреже, чист гол Јохана Бакајока спречио је Давид Ханцко, који се потом сударио са Денисом Вавром и потом малтене изгубио свијест.

Лукаку је у финишу меча још једном савладао Дубравку, али је овога пута ВАР поништио гол због играња руком Луја Опенде, асистента тог поготка.

Ни седам минута надокнаде није било довољно Белгијанцима, па су Словаци тако режирали прво веће изненађење на ЕУРО.

Раније данас, у оквиру исте групе, Румунија је убједљиво савладала Украјину са 3:0.