17/06/2024 |  15:01 ⇒ 16:53 | Аутор: РТС

ЕВРО 2024: Румунија "решета" Украјину (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалске репрезентације Румуније и Украјине отварају четврти дан Евра и играју први дуел у групи Е.
Румунија-Украјина (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Румунија-Украјина (Фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Нови шок задесио је Украјинце у 57. минути. Драгуш Украјину бацио у нокдаун за водство Румије од 3:0

Послије корнера лопта је дошла до Дениса Мана који је направио слалом, ушао у шеснаестерац, а онда послао оштру лопту пред гол Луњина.

Најбоље је био постављен Драгуш који је лопту само спровео у мрежу.

Још један гоол Румуније са дистанце у 53. минуту утакмице.

Разван Марин натрчао је на лопту коју је послије слалома изгубио Данијел Ман.

Почело је друго полувријеме на "Минхенској арени".

Завршено је прво полувријеме, Румунија - Украјина 1:0.

У 29. минути сусрета фудбалери Румуније повели су 1:0 спектакуларним поготком Станчуа.

Румунија користи грешку Украјине.

Луњин је лоше испуцао лопту, она је послије пресијецања дошла до капитена Станчуа који је из прве послао ударац у рашље, неодбрањен дио мреже.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кључни играчи Румуније

У тиму Румуније тешко је издвојити неку звијезду, али је један од бољих играча Јанис Хаџи, фудбалер Алавеса.

Од њега се очекује креација у нападу, док би одбрану под контролом требало да држи Раду Драгушин, играч Тотенхема.

Капитен екипе и њен плејмејкер је искусни Николаје Станчу који је напунио 31. годину и игра у лиги Саудијске Арабије.

Најопаснији офанзивни играч екипе је крило Парме Денис Ман.

Кључни играчи Украјине

Александар Зинченко капитен је и најбољи фудбалер Украјине у посљедњој деценији.

Румунија-Украјина (Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Иако није добијао много простора у Арсеналу у финишу сезоне, свакако је неко на кога ће Румунија морати да обрати доста пажње.

Србија га памти по поразу 5:0 од Украјине у квалификацијама за Евро 2020. године.

На голу имају поузданог голмана Реала Луњина који је максимално искористио шансу која му се указала ове године повредом првог голмана Тиба Куртое.

Илија Забарњи стандардан је у Борнмуту и сматра се једним од најталентованијих штопера у генерацији.

У нападу су Мудрик, фудбалер Челсија који се није најбоље аклиматизовао, али и најбољи голгетер шпанске лиге Артјом Довбик.