latinica  ћирилица
26/04/2024 |  10:16 ⇒ 11:14 | Аутор: СРНА

Вулин: Резолуција о Сребреници наставак ревизије историје

Резолуција о Сребреници представља наставак ревизије историје и резултата Другог свјетског рата, покушај кажњавања Срба и освете Србима за отпор и побједу, изјавио је бивши директор БИА и сенатор Републике Српске Александар Вулин.
Александар Вулин (Фото: TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC) -
Александар Вулин (Фото: TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC)

Вулин, који је учествовао на Међународном састанку високих званичника одговорних за безбједносна питања у Санкт Петербургу, оцијенио је да ће резолуција о Сребреници дестабилизовати БиХ, дијелове Балкана и покренути процесе које Запад неће моћи да контролише.

Он је нагласио да Запад није свјестан шта је урадио у својој ароганцији, наводећи да ће сада и други покренути питања геноцида - Србија за злочине у НДХ, Русија за 20 милиона грађана Совјетског Савеза, Африка за геноциде који су чинили Нијемци, Белгијанци, Французи, Италијани...

- Једина нада за човечанство је стварање мултиполарног света. Ако до тога не дође, трећи светски рат неће наступити, он је већ почео оног дана када је уједињена Немачка и када су приступили растурању две велике победнице рата - Совјетског Савеза и Југославије - рекао је Вулин за "РТ Балкан".

Он је истакао да Републику Српску нису направиле силе у Дејтону већ Срби да им се не понове страдања из Другог свјетског рата, а да је тамо само призната.

Вулин је оцијенио да БиХ неће разбити Република Српска, већ они који би да униште и укину Српску, те додао како га брине безбједносна ситуација на Балкану.

Према његовим ријечима, Запад свако рјешење балканског питања види тако што се потпуно елиминише српски фактор, односно сва рјешења се виде тако да нема организованих, снажних уједињених Срба на Балкану.

Такође, сматра да Србија треба да напусти Савјет Европе, наводећи да Европу воде лажови и лицемјери који нису одржали своју ријеч.

Када је ријеч о Русији, сматра да није изолована, што показује и безбједносни самит у Санкт Петербургу на који су дошле двије трећине чланица УН.