Случај "Махмуљин": Још није завршено вјештачење медицинске документације
Махмуљин је по изрицању казне од осам година напустио БиХ и отишао у Турску наводно на лијечење, умјесто у затвор.
У Суду БиХ нису жељели да открију податке који се тичу здравственог стања Махмуљина, али ни садржај достављених налаза, јер, како су појаснили, ради се о повјерљивим информацијама које "потпадају под право на приватност".
Директор Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих Милорад Којић сматра да је ријеч о још једном правосудном циркусу и покушају да се Махмуљину "да алиби за останак у Турској".
- Овај суд се понаша као саучесник у овом бјекству Махмуљина. Они сада као вјештаче ту документацију, а нису ни упутили захтјев за издржавање затворске казне. То није ништа друго до мазање очију и покушај да се да алиби за останак у Турској, кроз нека, вјероватно наручена, вјештачења - рекао је Којић.
Он очекује да коначна одлука буде да Махмуљину здравствено стање не допушта да буде изручен и упућен на издржавање затворске казне.
Суд БиХ је крајем априла изрекао Махмуљину правоснажну затворску казну од осам година због застрашујућих злочина над заробљеним српским цивилима, санитетским особљем и војницима на подручју Озрена и Возуће 1995. године.