

Кецмановић: Насиље бошњачких шовиниста над српском дјецом у Сарајеву

Кецмановић у ауторском тексту за београдску Политику истиче да напад на дјецу из Новог Сада у Сарајеву није био никакав напад сарајевских хулигана на новосадске тинејџере него насиље бошњачких шовиниста над српским младићима и дјевојкама.
- И то баш у Сарајеву – Пухарићевом симболу мулти-култи јединства - наводи Кецмановић.
Он истиче да је необично да се градоначелник Предраг Пухарић није први или међу првима огласио поводом насиља те вечери, почињеног у строгом центру Сарајева.
Кецмановић примјећује да би Пухарић, извињењем младим гостима из Србије претученим из шовинистичких побуда, морао себи да "скочи у уста", јер је 17 дана раније објавио на сајту Градске скупштине како је Сарајево "мултиетнички град који је увијек био и биће дом за све, без обзира на етничку и вјерску припадност".
Он указује да је питање да ли овакво лажно представљање Сарајева градоначелника Пухарића може бити лицемјерје, безобразлук, лаж или глупост на коју се човјек једино може насмијати и одмахнути руком или је можда нешто још много горе.
Кецмановић подсјећа да је Сарајево град из којег је током грађанског рата од 1992. до 1995. године, али и касније нестало 150.000 Срба, у којем је остало мало Хрвата, у који се нису вратили многи Јевреји, али и град у којем су "потурице" вијековима сатирале своје бивше хришћанске истовјернике и саплеменике.
Како наводи "космполитско Сарајево" разних "пухарића" сада је "исламски космополис", јер у њему више не станује велика већина предратних Срба, Хвата и Јевреја, него Турци, и "браћа муслимани из Магреба, Сирије, Ирака, Либије, Авганистана".
- Отворили су банке, осигурања, факултете, трговине, ресторане, хотеле, Илиџу око извора Босне запосели су шеици из Емирата, а ту су и муџахедини, вехабије, мигранти... - наводи Кецмановић.
Како наводи, инострани гости који данас походе Сарајево не пропознају га по зимској олимпијади, него као поприште грађанског рата на национално-вјерској основи и највеће етничко чистилиште у БиХ.
- Да све буде трагичније или комичније, Пухарић је цитиране хвалоспеве Сарајеву изнео као реакцију на излагање српског члана и предсједавајуће БиХ Жељке Цвијановић на неком од форума ЕУ и њену тврдњу да су се поводом израелско-арапског сукоба на Блиском истоку у главном граду БиХ вијориле заставе Хезболаха и Хамаса. Као да западне службе, а посебно америчке, без Жељкине констатације не би знале на којој страни куца срце бошњачких муслимана, муџахедине, исиловаца - закључује Кецмановић.