Махмуљин знао да су муџахедини заробљавали и мучили Србе! (ВИДЕО)
На снимку се виде Махмуљин и Алија Изетбеговић испред постројених јединица које Изетбеговић поздравља на арапском језику и муџахедини који отпоздрављају.
Иако их је Алија Изетбеговић видио постројене, командант Трећег корпуса тзв. Армије РБиХ Сакиб Махмуљин, у рапорту је додатно потврдио да су у нападу на Возућу учествовали муџахедини. Пред камером се похвалио да је међу нападачким јединицама његовог корпуса и одред Ел муџахид.
- То су Први маневарски батаљон из Зенице, 372. ослободилачка бригада из Тешња, Седма муслиманска, Специјални диверзантски одред, комплетна 329. која је била овдје, Трећи маневарски и одред Ел муџахид - навео је Махмуљин, одговарајући Изетбеговићу на питање које су једнице у питању.
На снимку командант муџахедина Изетбеговића и Махмуљина информише да су заробили српског борца, то јест четника, како га ословљава. Ни један ни други муџахедине нису упозорили како треба поступати са заробљеницима. Прешли су на тему досељавања Сребреничана у Возућу. Нису реаговали ни кад су, како пред судом тврде бошњачки официри, писмено обавијештени да су муџахедини од војне полиције отели 60 српских заробљеника.
А шта се дешавало у кампу у Гостовићу, подсјећа Миленко Лазић, чији је отац ритуално убијен. Тијело није нашао, уклоњено је из примарне гробнице.
- Сва моја сазнања су да је убијен и сахрањен у тој гробници. Сви знају да су убијани звјерски, одсијецањем главе сјекиром, тестерном пилом...- наводи Лазић.
Како су заробљеници убијани препричавале су и три жене које су допале у руке муџахединима. У њиховом кампу била је и сестра Душка Глигорића.
- Иако су те жене имале повез преко очију и везане руке, чуле су како наши зову у помоћ, како су их убијали и одсијецали главе - каже Глигорић.
Глигрића су након пада Возуће заробили војници Тузланског корпуса. Пред судом је свједочио да су недалеко од њега групу сабораца заробили припадници Зеничког корпуса, за које је утврђено да су их потом погубили муџахедини. Не вјерује да ће Махмуљин, одговоран за зону у којој су убијани заробљеници, бити осуђен.
Неповјерењу у Суд може допринијети и записник са суђења. Бошњачке официре, који су надређенима слали писмене извјештаје о заробљеним Србима, судија пита имају ли повратницу, тачније писмени доказ да је Махмуљин примио те извјештаје.