

Мазалица: Један у низу примјера неправедне и бесмислене БиХ

- Управо се на овом случају види колико је БиХ нефункционална, не само због немогућности постизања договора са политичким вођством Бошњака, већ и због непоштивања постигнутих договора, а тога смо свједоци и данас у политичким процесима и дешавањима, а у случају Добровољачке посљедица тога је смрт најмање 28 недужних младића припадника ЈНА - истакао је Мазалица.
Он је нагласио да је невјероватно да овај случај није добио епилог, када су политичке вође Бошњака, на челу са Ејупом Ганићем, безобзирно изиграле договор о мирном повлачењу припадника ЈНА, који нису чак представљали ни војну пријетњу.
- Брутално су ликвидирали недужне младиће, из сопственог хира и мржње, те тако, уз убиство српског свата на Башчаршији и остале злочине, допринијеле избијању грађанског рата у БиХ - констатовао је Мазалица.
Он је подсјетио да је иако ЦЈБ Источно Сарајево још 2005. године поднијело кривичну пријаву против 15 лица, чију је кривицу чак и врло лако доказати, истрагу покренуту од Тужилаштва БиХ 2007. године обуставио међународни тужилац Џуд Романо 2012. године.
- На низу примјера неправедног и нефункционаланог правосуђа, по систему "кадија те тужи, кадија ти суди", а тоталне анестезије кад се случај не уклапа у матрицу бошњачке невиности и жртве од страшног српског агресора, можемо се увјерити да је наш пут непризнавања правосудних институција - крњег Уставног суда и неуставних Суда, Тужилаштва и Високог судског и тужилачког савјета БиХ на простору Републике Српске - најбољи и најисправнији могући пут за наш политики опстанак и чак голо преживљавање у БиХ - оцијенио је Мазалица.
Он је навео да су обустављање истраге међународног тужиоца Романа, али и одбијање аустријског суда да Србији изручи Јована Дивјака 2011. године, још један примјер лицемјерја такозване међународне заједнице, која управо због тога нема право да критикује недавне одлуке Народне скупштине Републике Српске, јер је овакво правосуђе на нивоу БиХ одавно заслужило да се укине.
- Црвена линија је пређена директним рушењем институција Српске, пресуђивањем њеног предсједника због вршења његових уставних овлаштења, на основу такозваних закона такозваног високог представника, што је директни напад на уставни поредак - рекао је Мазалица за Срну.
Он је закључио да је бошњачка одговорност за избијање сукоба, непроцесуирање кривих за очигледну и лако доказиву одговорност за њихов злочин, те лицемјерност странаца и колективног запада, нешто на шта је Српска навикла и што зна, али све то спаковано на једном мјесту је у случају злочина у Добровољачкој.
Према подацима Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих, 2. и 3. маја 1992. погинуло и убијено најмање 28 припадника ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву.
Случај "Добровољачка", како се колоквијално назива злочин паравојних муслиманских формација и радикалних исламиста над припадницима ЈНА у Сарајеву маја 1992. године, широј јавности и послије 33 године представља непознаницу, а овај предмет још није добио судски епилог.