

Вулин поручио из Европског парламента: ЕУ није више скуп вриједности којима смо се дивили

- Србија је према ЕУ свој однос градила вођена емоцијама. Србија је ЕУ обожавала и праштала јој сваки гријех и превару. Безумна љубав у којој није било рација водила је Србију да заборави да је ЕУ учествовала у бомбардовању Србије и Републике Српске и признавању тзв. Косова, као и да се прави да не види како ЕУ учествује у сваком покушају рушења предсједника Вучића и легалних власти у Србији. Вјеровање да су балкански народи склони страсној љубави за разлику од народа сјеверне или западне Европе се на примјеру ЕУ и Србије показало тачним. Замислите Белгију коју неко бомбардује, отме јој дио територије, захтијева да отету територију призна и још да Белгија мора да се бори како би испунила услове и постала члан баш такве организације не тражећи ни извињење ни промјену политике према себи. Белгија нема такву љубав, а ето Србија је према ЕУ имала - нагласио је Вулин.
Како је рекао, вријеме је да Србија престане да буде заљубљена у ЕУ и да рационално почне да посматра свој положај у односу са ЕУ.
- Разлози због којих се Србија заљубила у ЕУ и безглаво кренула ка њој су били способност ЕУ да очува мир на европском континенту и рјешава кризе, економски развој, демократске вриједности - истиче Вулин.
Нагласио је да активно учешће ЕУ у разбијању СФРЈ, недвосмислена подршка агресији НАТО пакта на СР Југославију и Републику Српску, нису ни мало помогли миру, а безбројне српске жртве нису добиле правду.
- ЕУ није ни покушала да спријечи грађански рат понудом пријема у своје чланство СФРЈ, већ је ЕУ за рат окривила Србе, признала сецесионистичке републике, а онда и активно помагала сваку од страна у грађанском рату против Срба. Мир, бар за нас Србе, ЕУ није сачувала ни признањем тзв. Косова, а посебно не након што је српско руководство преварено потписивањем Бриселског споразума који 12 година касније није испуњен, баш у кључном и за Србе животно важном делу споразума формирањем Заједнице српких општина. То је узрок трајног неповерења Срба у ЕУ и сваку реч или став њених функционера. ЕУ не може да очекује од Срба да јој било шта верују после 12 година лагања. Не треба Србија да се доказује ЕУ, већ ЕУ Србији, ми вас нисмо слагали - каже Вулин.
ЕУ, истиче он, допушта свако насиље над Србима од стране свих приштинских влада, а посебно Куртијеве владе у пљачки српске имовине, одузимању Србима права гласа, хапшењу и протјеривању, и за све то ЕУ осим вербалних осуда није учинила ништа да се терор над Србима заустави.
- Пред мигрантском кризом ЕУ је показала потпуну подијељеност и неспособност. ЕУ ни сада, десет година након почетка кризе, не може да заузме заједнички став по питању мигрантске кризе. Неки отварају границе према сваком племену без пасоша, а неки на границе изводе војску и према чланицама ЕУ - каже потпредсједник Владе Србије.
Како је истакао, Србија се сама носила са мигрантском кризом, а помоћ ЕУ се обично односила на повећање капацитета Србије за прихват миграната као да би Србија и желела да их има на својој територији.
- Према мигрантима смо били хуманији него ЕУ, али и искренији, и јасно смо рекли да нећемо да будемо паркинг за мигранте и да нећемо да дозволимо да нам мијењају етничку и религијску структуру Србије. Либерални идеолози ЕУ ће имати вијекове да објасне својим потомцима зашто су напустили вјеру и начин живота својих очева и зашто су дозволили да велики градови хришћанске Европе у многим својим дијеловима више подсјећају на насеља која води Ал Каида него на Европу какву смо вољели и зашто имају више разумијевања за авганистанска племена него за своје грађане који траже безбједност и начин живота у који се никако не уклапају разапети шатори на трговима ЕУ. Штета Европи је нанесена, надам се да није и неповратна - додаје Вулин.
Вулин се дотакао и ковид кризе у којој је, како је рекао, реаговање ЕУ није ни најмање подигло ниво повјерења Србије у ЕУ.
- Међусобно затварање граница, отимање за лекове и медицинску опрему, забрана извоза медицинског материјала нису биле мјере које су оставиле добар утисак на Србију. Кинеска помоћ је у том тренутку била искрена и неусловљена и то Србија неће заборавити. Мислите о томе када тражите од Србије да уз вас гласа против Кине - упозорио је он.
Такође, како каже, ЕУ се неуспјешно носила и са кризом на Блиском истоку, а по питању украјинске кризе ЕУ, захваљујући својој политици вођења борбе против Русије до посљедњег Украјинца, сасвим је срушила позицију ЕУ као велике силе и одузела јој је било какву улогу у тражењу мира.
- И баш на том питању ЕУ захтијева да се Србија безусловно сврста уз њу, да постанемо дио антируске хистерије и ратних напора ЕУ који треба да доведу до пораза Русије. ЕУ од Србије тражи да подржавамо светињу украјинских граница, али да не питамо а зашто онда српске границе нису светиња? Да је ЕУ стало до Србије не би од нас тражили да напустимо јединог трајног и историјског савезника Русију - каже Вулин.
Како каже, Срби нису народ кукавица и издајника који би заборавио да Србија каква је данас не би постојала да на сваку њену жртву за слободу Русија није дала бар још по једну главу за слободу и у ратовима против отоманске империје, у Првом и у Другом свјетском рату.
- Жао ми је што сте и помислили да можемо да урадимо нешто тако подло као што је увођење санкција Русији због сукоба који се могао избећи само да сте поштовали Мински споразум - додао је.
Он истиче да је економска моћ ЕУ огромна.
- ЕУ је највећи спољно трговински партнер Србије и Србија жели да настави сарадњу, али се и плашимо шта ће остати од ЕУ привреде уколико вођство ЕУ настави да игнорише реалност и да економију подређује политичким циљевима - каже Вулин.
Додаје да се током сукоба у Украјини, ЕУ понашала као скуп територија, а не савез држава који има сопствене интересе.
- Безусловно спровођење воље администрације предсједника Бајдена довело је ЕУ да послије деценија доброг и богатог живота смањи привредну активност, подстакне инфлацију и смањи инвестиције - каже Вулин и додаје да ЕУ није рекла ни једну ријеч када је уништен Сјеверни ток, а није га уништила Русија.
- За вријеме прве владе предсједника Трампа ЕУ је са гнушањем одбијала приједлог да чланице НАТО пакта подигну своја војна издвајања на 2%, а сада ЕУ тражи од својих чланица да војни буџет подигне на 5 % националног БДП-а. Ако то урадите колико ће новца остати за инвестиције и како ће се ратна производња одразити на земље које тргују са вама, а нису чланице вашег савеза који све више прераста у војни савез? - упитао је потпредсједник Владе.
Како је нагласио. да је Србија увеле санкције Русији сваке године би губила око четири милијарде евра робне размјене, а гас, уколико би успели да га обезбиједе, плаћали би по тржишним цијенама што је далеко више од оног што сада плаћају.
- То би изазвало повећање трошкова грађана за гријање и транспорт, подигло цијене електричне енергије, горива, поскупјело производњу вјештачког ђубрива што би неминовно подигло трошкове пољопривредника, а што би се одразило на повећање цијена хране и самим тим повећало инфлацију и обезвриједило уштеђевине и зараде грађана Србије - нагласио је Вулин.
Како је рекао, велики број инвестиција из ЕУ у Србију су и дошле јер Србија има повлашћени положај у трговини са земљама Евроазијске економске уније и велико је питање колико би њих наставило да ради у Србији када би напустили ова тржишта и када би цијена гаса и енергије и за њих била иста или скупља него у земљама ЕУ.
- Да смо слиједили неразумну и хистеричну политику ЕУ према Русији, Србија би била у директном губитку за најмање 15 милијарди евра а то нико из ЕУ не би ни помислио да надокнадни. Србија није спремна да финансира рат у Украјини а колико ЕУ није стало до Србије говори и чињеница да наше санкције Русији не би нанијеле ни минималну штету али би нас разориле, а ЕУ и поред тога инсистира да баш то и урадимо - истакао је Вулин.
ЕУ и даље има моћну привреду и висок животни стандард који је привлачан грађанима Србије и зато вас молим да почнете да водите рачуна о себи како би сте га и задржали, каже Вулин.
- Демократске вриједности „братство, једнакост, слобода“ дуго су биле ријечи које смо поистовећивали са ЕУ. Од 2005. године покушавамо да постанемо члан баш таквог клуба и успјех нам је минималан. Двадесет година испуњавамо сваки хир и захтјев ЕУ, а онда нам саопште да су сљедећи пуноправни чланови ЕУ, без и једног испуњеног критеријума, Украјина и Молдавија - истакао је он.
Како каже, изгледа да је за чланство у ЕУ довољан само један услов, рат са Русијом, а они тај услов неће да испуне.
- Ми смо вјеровали да са ЕУ дијелимо исте вриједности, а 20 година касније видимо да се разликујемо. Вјеровали смо да треба да учимо од вас како се поштују права свих народа, а онда смо видјели да ћутите када се у Хрватској као услов за формирање владе уведе захтјев да Срби не смију ни да буду чланови владе нити да гласају за њу. Веровали смо да су избори у ЕУ слободни док нисмо видели да су у Румунији забранили учешће на изборима и чак ухапсили кандидата који може да победи вољом народа Румуније, али не и вољом власти у Бриселу - истакао је Вулин.
У Њемачкој, каже Вулин, колико год Нијемци жељели да подржавају идеје АФД, објавили су да је све дозвољено, али да АФД не смије да дође на власт, и нико, додаје он, не осуђује ни покушаје убиства фунцкионера АФД или њихово хапшење и медијски линч.
- У Аустрији Слободарска партија не смије да буде власт, па колико год пута да побиједи, а у Француској Марин Ле Пен је брутално спријечена да учествује у изборима на којима би вјероватно и побиједила и тако милионима Француза одузели право гласа - каже Вулин.
Да ли је могуће, упитао је он, да корупција увијек станује баш тамо гдје су политички противници администрације у Бриселу, али је нема међу носиоцима либералних идеја земаља чланица ЕУ или у Бриселу? Да ли сте спремни да испитате трошење новца бриселске администрације у финансирању НВО широм свијета баш како су то урадили предсједник Трамп и његов сарадник Маск?
- Обојене револуције које сте покретали против земаља које нису чланице ЕУ попут оне у Украјини, Бјелорусији, Русији, Грузији и Србији сада сте покренули против Орбана и Фица слободно изабраних лидера земаља чланица ЕУ. Ако сте у стању да отворено рушите слободне лидере какви су премијер Орбан и премијер Фицо, ако сте у стању да забраните право Французима и Румунима да бирају Ле Пен и Ђорђескуа, а шта сте у стању да радите нама према којима вас не обавезује ништа? - каже Вулин.
ЕУ, додаје, забрањује извјештавање свим медијима који не понављају оно што каже Брисел, забрањују се сви канали са руским капиталом отима се имовина Руске Федерације и њених грађана, а Србија се проглашава диктатуром јер неће да забрани медије који су забрањени на простору ЕУ.
- У Србији се слободно прате сви ЕУ медији, али и руски и кинески и украјински и белоруски и ничија имовина се не отима под било којим оправдањем - каже он.
Истакао је да је известилац за Србију Тонино Пицула рекао: "ЕУ не дијели исте вриједности ни са Русијом ни са Кином, а све мање и са САД“.
- И то је тачно јер Србија дијели вриједности и са Русијом и са Кином и све више са САД. А посебно нисмо у стању да разумијемо које су то вриједности које ЕУ поносно дели са новом владом Сирије коју сачињавају исламски терористи чији вођа њемачкој министарки иностраних послова као жени неће да пружи ни руку - каже Вулин.
Тиранија либералних вриједности, додаје, у којој својој дјеци не смијемо да се обратимо осим као средњем полу, тиранија вриједности у којима је важније сексуално опредјељење него какав сте човјек и друштво у коме нема ни Бога ни нације ни природне породице заиста и нису вриједности Србије, али ни вриједности слободног свијета.
- Сукоб између САД и ЕУ није сукоб око царина већ око суверенистичких вриједности нормалности и либералне тираније људских права које нико па ни њихови заговорници не могу да објасне. Ма колико имао замјерки на однос САД према Србији не могу да оспорим да су ми ближе вриједности предсједника Трампа о Богу, нацији и природној породици него либералне вриједности глобалистичког друштва у коме нема ни Бога ни нације ни породице, вриједности које сада безусловно заступа ЕУ и њено руководство - каже Вулин.
- Баш као што рушење моје владе на улицама Београда није протест незадовљства, већ активни рад обавештајних служби запада и политички пројекат администрације у Бриселу да се смени председник Вучић и доведе власт која дели ЕУ вредности и која ће се сагласити са политиком ЕУ администрације признати Косово, напустити Републику Српску и увести санкције Руској Федерацији - истакао је Вулин.
ЕУ, каже он, једноставно више није скуп вриједности којима смо се дивили, то није Европа Де Гола, Европа слободних нација, ЕУ је изгубила свако морално право да нас води и оцјењује.
- Сањали смо Европу слободних нација и истовјетних права, пробудили смо се пред вратима Европске уније која нас не жели - поручио је потпредсједник Владе Србије Александар Вулин у Еврпском парламенту у Бриселу.
На конференцији су говорили и ЕУ посланици Иван Давид из партије "Слобода и демократија", као и Петр Бистрон из немачког АФД и Милутин Илић саветник у чешком парламенту. Излагање потпредседника Вулина подржали су европосланици из Чешке, Словачке, немачког АФД, Орбановог Фидеса.