

Лес: Ратоборни естаблишмент жели да елиминише оне који се супротстављају монополу на моћ

Он је за Срну рекао да је пресуда Ле Пеновој "демократски бијес" и политички мотивисана злоупотреба правосудног система са циљем да се уклоне политичари који се сматрају пријетњом пропадајућем, непопуларном и све очајнијем либералном естаблишменту.
Према његовим ријечима, доказ тога је забрана Ле Пеновој да учествује у политичком животу, која је у потпуности непотребна да би правда била задовољена и јасно говори о правим мотивима на дјелу.
- Забрана изречена госпођи Ле Пен је дио ширег обрасца у којем ратоборни либерални естаблишмент покушава да елиминише оне који се супротстављају његовом монополу на моћ. У САД су покушали да спријече Доналда Трампа да побиједи на предсједничким изборима, користећи сва средства, од правне борбе до атентата.
Либерали у Румунији поништили су предсједничке изборе на којима је требало да побиједи националиста Калин Георгеску, у БиХ су Милораду Додику забранили да се бави политиком у очигледној злоупотреби правосудног система, док у Њемачкој покушавају да забране Алтернативу за Њемачку /АфД/ - истакао је Лес.
Он је навео да сви наведени поступци утичу на то да се он плаши за будућност демократије на Западу, коју је либерални естаблишмент, чини се, вољан да одбаци уколико представља пријетњу његовом одржавању на власти.
Лес је нагласио да народ треба да одлучује који политичар треба да врши функцију, а не неизабране судије и њихове политичке присталице.
Према његовим ријечима, иронија је што либерали тврде да подржавају демократију, упрокос томе што је активно подривају.
- Нажалост, чини се да ће на почетку 21. вијека стварне либералне демократе, односно они који заиста вјерују у владавину права и демократских процеса, морати испочетка да се боре за успостављање тих принципа као темеља политичког живота - закључио је Лес.