latinica  ћирилица
31/03/2025 |  13:09 | Аутор: СРНА

Водостаји у Хрватској пали за више од пола метра

Водостаји ријека на карловачком подручју и у Хрватској Костајници пали су за више од пола метра, чиме се стање на поплављеним подручјима значајно побољшало, изјавио је данас Томислав Новосел из Главног центра одбране од поплава.
Водостај - Фото: РТРС
ВодостајФото: РТРС

- Ситуација је сада пуно боља него прије неколико дана. Водостаји су у паду, а с обзиром на тренутне прогнозе не очекујемо веће проблеме у наредном периоду - рекао је Новосел.

Очекује се нормализација саобраћаја због повољнијег развоја ситуације, а током дана могло би доћи до отварања пута Двор-Костајница-Дубица, који је био затворен због високог водостаја.

Водени талас ријеке Купе наставља се низводно према Летованићу, Петрињи и Сиску, али не очекују се већи проблеми, преносе хрватски медији.

- У претходним годинама биљежили смо и готово метар више водостаје него сада, тако да ситуација остаје под контролом - рекао је Новосел.

Наредна два, три дана вршиће се редовне мјере обране од поплава на доњем току Саве, посебно у подручјима гдје су ранијих година биљежени проблеми.

- Тренуто нема разлога за забринутост јер не очекујемо веће компликације ни угрозу за становништво - навео је Новосел.