

Дервента: Инклузивном модном ревијом обиљежен Свјетски дан особа са Дауновим синдромом (ФОТО)

Циљ овог догађаја је подизање свијести о важности инклузије и једнаких могућности за све, уз поруку да особе са Дауновим синдромом могу бити активни и равноправни чланови друштва.
Подршку првој инклузивној модној ревији пружио је и градоначелник Игор Жунић са срадницима, истакавши да је Дервента осјетљив град, што показује и данашња манифестација.
- Врло је важно да разумијемо, да упркос свим специфичностима, свако има своје могућности и своје таленте. Ово је прилика да то потврдимо и сви се увјеримо, да особе са Дауновим синдормом могу бити чланови друштва у коме могу дати свој потпуни допринос - рекао је градоначелник.
Организатори инклузивне модне ревије били су ЈУ Центар за дјецу и омладину са сметњама у развоју “Будућност” и Удружење родитеља дјеце и омладине са посебним потребама и инвалидних особа “Сунце”.