latinica  ћирилица
21/03/2025 |  10:57 | Аутор: РТРС

У недјељу без воде више бањалучких насеља

Из бањалучког Водовода најавили су за недјељу рад на санацији квара на раскрсници код Емпоријума.
Водовод Бањалука - Фото: илустрација
Водовод БањалукаФото: илустрација

- У недјељу, 23. марта, у 5.00 часова ујутро почеће радови на санацији квара на раскрсници улица Крајишких бригада и Ранка Шипке (код Емпоријума). Ради се о веома захтјевној интервенцији, због чега је немогуће предвидјети када ће посао бити завршен, али вјерујемо да ће до нормализације стања доћи касније током дана - саопштили су из Водовода.

У вријеме извођења ових радова доћи ће до прекида водоснабдијевања у насељима: Паприковац, Петрићевац, Лауш (2. зона), Мотике, Росуље, Лазарево, Пријечани, Дракулић, Шарговац, Дервиши, Залужани, Куљани, Трн и Јаблан.

Резервоари на Туњицама биће напуњени, али ће у случају дужег застоја, без воде остати и Драгочај, Рамићи и поткозарска села.

- Пошто се ради о изузетно прометној раскрсници моле се учесници у саобраћају за додатни опрез и поштовање привремено постављене саобраћајне сигнализације, а све суграђане који буду погођени овим прекидом у испоруци воде молимо за стрпљење и разумијевање -  навели су из Водовода.