

Градишка: Награђени аутори најљепших ћириличких рукописа

Додијељене су награде ауторима по три најљепша рукописа у категоријама млађих и старијих основаца, средњошколаца и осталих грађана, а посебна награда уручена је Милошу Поповићу из Прњавора, који је прошле године добио прву награду у категорији грађана.
Посебна награда уручена је и ученику другог разреда Основне школе "Козарска дјеца" из насеља Крушкик Николи Грабежу, док је његова другарица из разреда Катрина Чекић добила прву награду у категорији млађих основаца.
У категорији старијих основаца најљепши ћирилички текст написао је ученик Основне школе "Вук Стефановић Караџић" из Турајака Александар Суботић.
Међу средњошколцима награђена је ученик Техничке школе Градишка Николина Јаковљевић, док је у категорији грађана прва награда припала Биљани Гламочак из Бањалуке.
Директор Народне библиотеке Градишка Сњежана Миљковић навела је да је ово четврти конкурс "Језик наш насушни" и да сваке године пристиже све више ћириличких рукописа из свих крајева Републике Српске.
Она је додала да су и ове године учесници конкурса ћриличким рукописом писали задати текст, те нагласила да је ово само један од начина како чувати српску ћирилицу.
Осим 14 радова награђених аутора на овогодишњем конкурсу "Језик наш насушни", у читаоници Народне библиотеке изложено је још 47 одабраних ћириличких рукописа, које ће посјетиоци моћи да погледају у наредних седам дана.
На конкурс је укупно пристигло 206 рукописа из бројних градова Републике Српске.