latinica  ћирилица
12/03/2025 |  13:33 | Аутор: ТАНЈУГ

Вучевић: Ево шта планирају за 15. март

Премијер Србије Милош Вучевић изјавио је данас да учесници протеста 15. марта планирају да блокирају живот у Београду на 72 сата, као и најприје да нападну Скупштину Србије, Уставни суд и РТС, а послје да прошире блокаде широм града.
Милош Вучевић (Фото: TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ) -
Милош Вучевић (Фото: TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ)

- Они крећу 15. марта са више локација да би се скупили испред Дома Народне Скупштине. И то је високоризичан момент због студената који хоће да студирају, односно људи који су окупљени у Пионирском парку легално, на пријављеном скупу - рекао је Вучевић гостујући у Уранку на ТВ К1.

Навео је да је видео из документа који је доступан у јавности, а који су, како је рекао, студенти блокадери вјероватно уз асистенцију оних који се баве тим стварима припремили, да планирају "даљу диверсификацију широм Београда и блокаду живота у Београду, како они најављају, 72 сата".

- То ми је показано. А бојим се да се у том процесу спрема напад, оно што је рекао предсједник државе, на Народну скупштину, Уставни суд и РТС, за почетак - рекао је Вучевић.

Он је поручио грађанима да не шаљу дјецу, средњошколце и основце, на протест јер се, како је навео, очигледно не спрема карневалска атмосфера.