

08/03/2025 | 14:59 ⇒ 15:01 | Аутор: РТРС
Вулин одговорио ЕУ: Довољно је што лажете Србе не морате лагати и себе
Европску унију воде лажови, а као и сви лажови ни ови из ЕУ немају осјећај стида, па ни самопоштовања. Да имају стида не би поменули ни један споразум све док се не испуни Бриселски споразум и не формира Заједница српских општина, а да имају самопоштовања не би дозволили себи да их сопствени потпис на споразуму са Србијом не обавезује, изјавио је потпредсједник Владе Србије Александар Вулин.

Александар ВулинФото: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja
Вулин је истакао да "лажови који су слагали и Србију и Русију, нас у Бриселу, Русе у Минску, треба да науче да Охридски споразум није потписан и да нас зато не може обавезивати".
- Довољно је што лажете Србе, не морате лагати и себе. Лажну државу Косово не признајемо, нећемо је ни признати, а противимо се чланству тзв. Косова у свакој међународној организацији и присуству сваком форуму који чине признате државе - поручио је Вулин реагујући на наводе Европске уније да је Београд прекршио Охридске закључке јер Приштина није примљена као специјални гост Комитета за политичка питања и демократију Парламентарне скупштине Савјета Европе.