latinica  ћирилица
08/03/2025 |  08:38 ⇒ 08:40 | Аутор: ТАНЈУГ

Селаковић: Добро се осјећам, непознато лице ме је синоћ напало са леђа

Министар културе Србије Никола Селаковић изјавио је јутрос да се добро осјећа, након што га је непознато лице синоћ, како је навео, напало са леђа и ударило у главу.
Никола Селаковић (Фото: TANJUG/ MILOS MILIVOJEVIC) -
Никола Селаковић (Фото: TANJUG/ MILOS MILIVOJEVIC)

- Ишао сам од стана гдје живим са својом породицом да посјетим своје родитеље, то је било негдје око 25 до 10 увече. Човек је с леђа добацивао, вријеђао, псовао, причао о томе како ће да нас набија на колац, кад кажем нас мислим на нас СНС-овце, како се изразио уз употребу вулгарних и непристојних израза. Пришао ми је с леђа, кад сам се ја окренуо да почнем да разговарам с њим, он ме је ударио и побјегао - рекао је Селаковић за РТС.

Додао је да ударен у главу са лијеве стране носа, гдје има посјекотину и у предјелу лијеве сљепоочнице. Након тога је, како је навео, отишао у полицију да пријави случај, као и код љекара гдје је након прегледа преузео повредну листу.

Говорећи о атмосфери која је довела до напада, истакао је да постоји велика нервоза код, како каже, групе блокадера.

- Нервоза је генерисана многим стварима. Нису урадили свој прљави посао. Нервозни су због тога што борба против корупције иде онако како треба да иде, и што је немилосрдна и што не зна ни за партијску књижицу, ни за разлике у пријатељствима и припадностима... И ту нервозу можете управо да видите и кроз те њихове мрзитељске медије. Можете да видите кроз то да су почели да нападају жене, да нападају народне посланице, старије жене, трудну жену - изјавио је Селаковић.

Додао је да је дошло до атмосфере у којој, како каже, постоје медији који се баве мржњом, наводећи примјер да је један медиј синоћ пренио да се он потукао око паркинг мјеста на Врачару, а он, како је навео, ни нема возачку дозволу.