

Низом манифестација обиљежене двије и по деценије од успостављања Брчко дистрикта (ВИДЕО)

Фокус јавности, међународне заједнице и политичких актера у Српској и Федерацији усмјерен на дистрикт Брчко, прилика је да ова локална заједница буде примјер сарадње на свим нивоима локалне власти.
Реализација зацртаних инфраструктурних пројеката и стварање услова за бољи живот, оно је што грађани очекују од власти.
Према коначној одлуци Арбитражног трибунала и Уставу БиХ, дистрикт Брчко постоји у оквиру Дејтонске БиХ и данас представља политички, институционално и безбједносно стабилну локалну заједницу.
- Желим да изразим своје задовољство да све оно што се дешавало у нашем окружењу ни на који начин није утицало на свакодневни живот обичних људи у Брчко дистрикту, на сарадњу представника различитих политичких партија у институцијама дистрикта - истакао је Синиша Милић, градоначелник дистрикта Брчко.
Супервизор за Брчко Луис Кришок честитао је данас четврт вијека напретка, развоја и суживота у Брчко дистрикту и поручио да је кључно да се тај пут настави.
- Статус Брчког је утврђен Коначном одлуком и амандманом један на Устав БиХ, чиме је Брчко установљено као неутрални, мултиетнички дистрикт под суверенитетом БиХ у којем све заједнице имају једнак приступ и заступљеност - рекао је Кришок.
Академији уприличеној поводом 25-е годишњице дистрикта Брчко присуствовали су и министри у Влади Републике Српске Синиша Каран и Петар Ђокић.
Културно-умјетнички програм извели су гудачки оркестар "Бан Тиса Милосављевић" из Бањалуке, Балет Народног позоришта у Сарајеву и сопраниста Лаура Козлингер.