latinica  ћирилица
06/03/2025 |  11:09 ⇒ 11:09 | Аутор: sputniknews.com

Лавров: Макрон је мало нервозан - његова реторика пријетња Русији

Руски шеф дипломатије Сергеј Лавров сматра нервозним изјаве предсједника Француске Емануела Макрона о Украјини.
Сергеј Лавров (фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH) -
Сергеј Лавров (фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH)

- Макрон је, како разумијем, јуче у својој прилично дугачкој, прилично нервозној изјави рекао да не могу дозволити да се рат заврши капитулацијом Украјине. Од "стратешког пораза Русије" до капитулације Украјине, генерално гледано, велики је пут. Барем су нашли снаге да пређу овај пут - примјетио је он на конференцији за новинаре након разговора са министром Зимбабвеа Амоном Мурвирој.

Како је истакао, више га не чуди став европских политичара да је "мир у Украјини, гори од рата".

Москва нуклеарну реторику француског предсједника Емануела Макрона сматра пријетњом.

- Наравно, то је пријетња Русији. Ако нас сматра пријетњом, сазове састанак начелника Генералштабова европских земаља и Британије, каже да је неопходно употребити нуклеарно оружје, припрема се за употребу нуклеарног оружја против Русије - то је, наравно, пријетња - рекао је Лавров на конференцији.

По његовим ријечима, Русија је спремна на искрен разговор о рјешавању украјинског сукоба, за Москву је важно да осигура сопствену безбједност.