

Ђукић Дејановић: Просвјетни радници биће плаћени онолико колико су радили

Када је ријеч о платама за фебруар чија исплата почиње данас, Дејановићева каже да ће они који су радили примити пуну плату, односно наставник са 20 година радног стажа око 950 евра, онај ко је штрајковао у законским оквирима и држао часове од 30 минута око 750 евра, а они који уопште нису радили око 140 евра.
- Ефективни рад се плаћа и надамо се да ћемо што пре почети са надокнадама, које се такође плаћају. Ако кренемо сада са надокнадама и сажимањем градива, постоји могућности да се школска година заврши - рекла је Дејановићева за РТС.
Она је навела да нису покретани дисциплински поступци, јер се није жељело да било ко остане без посла и да су се зато одлучили за овај модел исплате.
Према њеним ријечима, да није било дијалога не би било ни измјена и допуна Закона о високом образовању, који треба да усвоји Скупштина, чиме би био испуњен четврти захтјев студената да им школарне буду мање за 50 одсто и да се повећају давања за материјалне трошкове факултетима.
Дејановићева очекује да се данас гласа о том закону који ће ступити на снагу одмах чим буде објављен у "Службеном гласнику".