

Народна скупштина наставља рад, Брнабићева најавила гласање о Закону о високом образовању

Предсједница Народне скупштине Ана Брнабић најавила је да ће се у парламенту данас гласати о Приједлогу за измјене и допуне Закона о високом образовању, чиме ће, како је истакла, бити испуњен четврти захтјев студената у блокади.
- Очекујем да ћемо изаћи сви заједно и да ћемо рећи да смо испунили своје обећање дато студентима у блокадама, дато и свим студентима, професорима, деканима, ректорима - а то је да је четврти захтјев испуњен - рекла је Брнабић за ТВ Пинк.
Током јучерашњег засједања, посланици су завршили расправу о амандманима на приједлоге измјена и допуна Закона о високом образовању, којим ће бити испуњен четврти захтјев студената у блокади, као и законе о средњешколском и основном образовању.
У јучерашњој расправи учествовало је тек неколико опозиционих посланика с обзиром на то да су након првог дана засједања, када су изавали инциденте и бацили димне и шок бомбе, одлучили да, како су навели, не учествују у раду парламента и да на тај начин не стварају "лажну слику нормалности".
Расправа је протекла мирно, а посланици владајуће већине, коментаришући догађаје од првог дана засједања поручили су да се институције неће повлачити пред насиљем.
Дневни ред је проширен на 70 тачака у односу на 62 које су биле на њему прије почетка засједања.
На дневном реду је и сет финансијских закона, међу којима је и Приједлог закона о заштити корисника финансијских услуга којим се ограничавају каматне стопе на готово све врсте кредита.
Пред посланицима је и више споразума, као и уговора о потврђивању кредитних аранжмана за финансирање појединих инфраструктурних пројеката, а на дневном реду је и документ о добијању првог дијела помоћи из Реформске агенде Србије са ЕУ од 112 милиона евра.
На сједници треба да буде констатована и оставка премијера Милоша Вучевића, што ће бити учињено пошто се заврши расправа о свим тачкама дневног реда.