latinica  ћирилица
18/02/2025 |  15:46 ⇒ 17:32 | Аутор: РТРС

Сахрањене Сара Перковић и Марија Вилотић из Бијељине; И даље грађани дају крв за Ану (ВИДЕО)

Сара Перковић и Марија Вилотић, деветнаестогодишње гимназијалке, које су трагично настрадале у саобраћајној несрећи, која се током протеклог викенда догодила у Великој Обарској код Бијељине, сахрањене су данас.
Добровољно даривање крви - Фото: РТРС
Добровољно даривање крвиФото: РТРС

Борба за живот њихове другарице, деветанестогдишње Ане Голе, која је збринута у Универзитетско – клиничком центру у Београду, још траје.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић одбио је иницијативу СНСД-а да у овом граду буде проглашен Дан жалости поводом трагичне смрти дјевојака.

У Бијељини данас тишина, мук и туга. Сара Перковић из Којчиновца код Бијељине и Марија Вилотић из Дворова, испраћене су на вјечни починак.

Њихови другари, познаници, пријатељи, са тугом у срцима, кажу, памтиће их само по лијепом.

- То су биле јако примјерне, лијепе и фине дјевојке. Марија је ишла са мном у вртић и остаће нам у сјајном сјећању, не само нама, него и свим ученицима Гимназије - прича Лука Ристић, ученик ове школе из Бијељине.

На инцијативу Савјета родитеља бијељинске Гимназије, бројни ученици, родитељи и грађани, организованим превозом отишли су на посљедњи испраћај Сари и Марији.

- Жељели смо да заједно и достојанствено испратимо Сару и Марију до њихове вјечне куће и да једноставно те младе људе уведемо у живот и да им покажемо да заиста постоје опасности, али не морају они да буду жртве, као што су сада - каже Васко Тодић, предсједник Савјета родитеља Гимназије "Филип Вишњић" у Бијељини.

Љекари Универзитетско-клиничког центра у Београду и даље се боре за живот тешко повријеђене Ане Голе.

На Институту за трансфузију крви Србије, јуче је било преко 350 добровољних давалаца из Српске и Србије, сви уједињени у једној хуманој мисији – да помогну Ани Голе.

- Прикупљено је 296 јединица крви, што је заиста огроман одзив и велики степен хуманости и племенитости је јуче показан. Овдје су били редови, велике гужве - рекла је Мирјана Кнежевић, портпарол Института за трансфузију крви Србије.

У Бијељини данас није проглашен Дан жалости, али су се угоститељи солидарисали у неизмјерном болу породица настрадалих дјевојака.

Иницијативу је покренуо угоститељски објекат, чији гости су биле трагично погинуле Сара и Марија.

- Те дјевојке су наши гости првенствено, а и из поштовања према родитељима настрадалих данас неће бити никаква журка, нити музика - нагласио је Стефан Илић, радник  једног угоститељског објекта у Бијељини.

У бијељинској Гимназији одржана је и комеморација у спомен двјема матуранткињама.